Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Поліпропіленові трубопроводи VALTEC

Будуючи будинок або ремонтуючи квартиру, ми неминуче стикаємося з питанням: яким чином подати воду в крани і змішувачі, а також теплоносій до радіаторів опалення? Відповідь на це запитання проста − потрібно змонтувати трубопровід, але тут вже виникає нова проблема − яким повинен бути цей трубопровід?

Для кого і як вплине?

На сьогоднішній день ринок інженерної сантехніки України затоплений найрізноманітнішими системами труб і фітингів для опалення і водопостачання, як то кажуть, на будь-який смак і гаманець − від класичних сталевих до сучасних полімерних. В останні роки найбільшої популярності набувають саме полімерні труби, серед яких слід виділити два основних типи:

  • поліетиленові труби і їх різновиди: ПНД, РЕ-Х, PERT, металопластикові (РЕХ-AL- PEX);
  • поліпропіленові (PP-R).

VTp.700.FB20(1) За останнє десятиліття поліпропіленові трубопроводи стали дуже популярні як у професійних монтажників, так і у тих, хто зайнятий облаштуванням свого заміського будинку або квартири. Причини цього - доступність, надійність, простота монтажу, тривалий термін служби, відсутність корозії і заростання даних систем.

Відправившись за їх компонентами в магазин або на ринок товарів для будівництва і ремонту, споживачі, напевно, зіткнуться з проблемою вибору, так як пропозицій труб і фітингів з поліпропілену дуже багато.

Розглянемо всі переваги даних трубопроводів на прикладі поліпропіленових систем VALTEC.

Всі поліпропіленові труби і фітинги мають ряд незаперечних переваг перед металевими трубопроводами:

  • По-перше, це відсутність корозії, що відповідно в рази збільшує термін життя системи.
  • По-друге, структура поліпропілену перешкоджає наростанню відкладень усередині системи, і навіть через роки експлуатації внутрішній перетин труб не звужується, а оптимально гладка поверхня дозволяє використовувати менші діаметри трубопроводів в порівнянні з металевими.
  • По-третє, лабораторними дослідженнями доведено, що в поліпропіленових трубопроводах питна вода не змінює своїх фізичних і органолептичних властивостей - смаку, кольору, запаху.
  • По-четверте, поліпропіленові труби набагато легше металевих, що полегшує вантажно-розвантажувальні і монтажні роботи, а також суттєво здешевлює перевезення труб.
  • По-п'яте, трубопровід з поліпропілену може змонтувати навіть неспеціаліст - доступний за ціною зварювальний апарат та простота процесу зварювання труб і фітингів дозволяють самостійно провести роботи по монтажу систем опалення та водопостачання. По-шосте, зварене з'єднання труб і фітингів дозволяє здійснювати прихований монтаж системи, оскільки зварене з'єднання має таку ж міцність, як і матеріал труб.

VTp.700.0020 Можна ще довго перераховувати переваги поліпропілену, але, як відомо, не буває ідеальних систем. Є і маленькі мінуси: киснева проникливість, лінійне розширення і температурний ліміт до 95°С. Втім, ці мінуси цілком успішно компенсуються спеціальними технічними рішеннями.

Поліпропіленові трубопроводи можна застосовувати практично у всіх системах − для подачі холодної і гарячої води, для розведення радіаторних систем опалення, для перекачування стисненого повітря, а також в технологічних трубопроводах для транспортування будь-яких рідин, в тому числі і агресивних.

Важлива характеристика поліпропілену − мінімальна тривала міцність (MRS). Вона показує, при якому внутрішньому тиску (в барах) труба з даного матеріалу, транспортуючи воду з температурою 20°С, прослужить без руйнування 50 років. Зазвичай MRS вказується в маркуванні поліпропілену: PP-R 63, PP-R 80, PP-R 100. Чим вище його значення, тим міцніше труба.

Поліпропіленові труби і фітинги VALTEC виготовляються із сировини останнього покоління PPR 100 тип 3. На практиці це дозволяє збільшити надійність і термін експлуатації трубопроводів при рівних умовах або експлуатувати дані трубопроводи в більш жорстких умовах, при підвищених значеннях температури і тиску.

Що робити або нащо це потрібно?

Монтаж трубопроводу вимагає різну кількість фітингів, як для з'єднання власне труб, так і для переходу на прилади водорозділення: крани, змішувачі, побутова техніка і прилади опалення − радіатори, конвектори, рушникосушарки.

У номенклатурі є повний асортимент поліпропіленових фітингів VALTEC для складання системи будь-якої конфігурації і складності. Так само, як і труби, поліпропіленові фітинги VALTEC виробляються з поліпропілену марки PP-R 100, мають розтруб конічної форми, завдяки чому запобігають виникненню зварного напливу і зберігаються розрахункові показники гідравлічного опору фітингів.

VTp.700.AL25Поліпропіленова частина комбінованих фітингів має восьмигранну форму, що дозволяє використовувати стандартні монтажні інструменти (розвідні і газові ключі).

Закладні елементи комбінованих фітингів виконані з латуні марки CW617N з гальванопокриттям, з трьома проточками і чотирма ребрами жорсткості, а на одній з проточок встановлюється ущільнювальне кільце з етилен-пропілен-діен- мономера (E.P.D.M.).

Дані рішення істотно підвищують надійність фітингів, а також дозволяють уникнути їх механічних пошкоджень при монтажі і не допустити протікання на кордоні поліпропіленової і латунної частин фітинга.

Висновок

Розпочавши виробництво поліпропіленових труб в 2010 р, в 2011-му торгова марка VALTEC включила в свій асортимент практично всю номенклатуру сучасної трубної продукції з поліпропілену.

На сьогоднішній день в каталог VALTEC входять:

  • цільні труби PP-R c зовнішнім діаметром до 110 мм;
  • армовані труби - зі скловолокном (FIBER) і алюмінієм (ALUX), в діапазоні діаметрів від 20 до 110 мм;
  • поліпропіленові та комбіновані фітинги

Область їх застосування охоплює холодне і гаряче водопостачання, опалення, технологічні процеси і т.д. Конструктивні особливості продукції, що застосовуються матеріали, і рівень виробництва забезпечують високу надійність змонтованих трубопроводів.

На весь асортимент поліпропіленових систем VALTEC встановлена ​​гарантія 7 років.

ТОВ «Iнженерний Сантехнiчний Центр ВАЛТЕК»

тел .:(044) 503-91-03 503-91-04
E-mail: info@valtec.ua
www.valtec.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 394


Залишити коментар

Telegram