Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Поліпропіленові системи Valtec

Кожен протягом свого життя стикається з необхідністю ремонту власного житла. Рано чи пізно постає питання заміни труб. Вивчаючи пропозиції з Інтернету, складно відрізнити правду з-поміж сотень статей. Про що треба знати при виборі – ми розкажемо далі

Зображення поліпропіленові труби та фітинги Найпопулярнішим матеріалом для водопровідних труб є пластик. Саме пластикові труби витісняють застарілі металеві системи. У залежності від типу полімеру їх можна розподілити на декілька видів:

  • труби на основі поліетилену (PEX, PERT та ін.);
  • труби із ПВХ;
  • труби із полібутилену;
  • труби із поліпропілену.

Останній вид є найпоширенішим. Розглянемо основні переваги поліпропіленових систем над металевими на прикладі продукції Valtec.

1. Простота монтажу.
Для створення з’єднання необхідний зварювальний апарат. Але процес зварювання дуже простий. Після 10-15-го процесу зварювання кожен може самостійно зробити надійне з’єднання.

2. Надійність.
Поєднання труби та фітинга відбувається у процесі поліфузійного зварювання. Як результат – наднадійне з’єднання. Таке з’єднання можна розміщати в будівельні конструкції.

3. Екологічність.
Поліпропіленові труби не заростають бактеріями та іншими мікроорганізмами. Також поліпропілен не впливає на воду, тому цю систему можна використовувати для проходження питної води.

Поліпропіленові труби

Зображення поліпропіленові труби Valtec Виробниками пропонуються три види труб:

  • неармовані;
  • армовані скловолокном;
  • армовані шаром алюмінію.

Така різноманітність пояснюється параметрами самого матеріалу та сферою застосування. Для ППР, як і для будь-якого полімеру, властива киснева дифузія, також він має більший коефіцієнт лінійного розширення у порівнянні з металевими трубами. Шар алюмінію на 100% запобігає проникненню кисню. Скловолокно допускає дифузію, але в межах стандартів. Перевагою труби з алюмінієм є найменший коефіцієнт лінійного розширення, тому її застосовують у системах опалення, а армовану скловолокном – для гарячого водопостачання. Неармована труба використовується у системах холодного водопостачання.

Уся продукція бренда Valtec має білий колір. Тому такі трубопроводи можна відкрито прокладати в будь-якому приміщенні, не порушуючи його естетичного вигляду. Для виготовлення продукції використовується ППР третього покоління – PPR-100. Він має стабілізовану структуру та більший строк експлуатації.

Фітинги з поліпропілену

Зображення фітинг Валтек Для створення будь-якої системи потрібна не лише труба, а й з’єднання. Тому їх якість напряму впливає на надійність системи. Слід звертати увагу на максимальний тиск, який витримують елементи системи. Для ТМ Valtec це значення досягає 25 бар.

Для покращення зварювання розтруб фітингів має конічну форму. Це рішення запобігає виникненню напливу пластику при з’єднанні елементів, що покращує гідравлічні характеристики системи. Комбіновані фітинги зазвичай складаються з двох елементів – закладної деталі та поліпропіленового фітинга. Для збільшення надійності продукції спеціалісти TM Valtec додали ущільнювальне кільце із EPDM. Закладний елемент виробляється із латуні марки CW617N та має шестигранну форму з проточками.

Компанія Valtec надає 10 років гарантії на весь асортимент поліпропіленових систем.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 5 390


Залишити коментар

Telegram