Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Підігрів ґрунту взимку: сфери застосування

Нагрівальні кабелі вже встигли зайняти своє місце в нашому житті. Найбільшого поширення вони отримали завдяки «теплим підлогам» і системам антиобледеніння. Але сфера застосування нагрівальних кабелів є набагато ширшою. І однією з них є підігрів ґрунту

Odeskabel_600 Застосування підігріву ґрунту вирішує широке коло завдань. При укладанні його під тротуари чи дороги зменшується потреба в очищенні їх поверхні від снігу механічним шляхом. Це дозволяє продовжити термін служби дорожнього покриття. Також вдається уникнути руйнування полотна, спричиненого замерзанням води. Рівномірне прогрівання поверхні ще й забезпечує куди кращий результат очищення. Як наслідок, на дорогах зменшується імовірність виникнення ДТП, а на тротуарах – ризик травмування людей. А якщо застосовувати підігрів площі перед складськими приміщеннями, снігова проблема не стане на заваді завантажувально-озвантажувальним роботам.

Але це не єдина сфера застосування підігріву ґрунту. Системи на базі електричного нагрівального кабелю знаходять своє застосування в сільському господарстві, зокрема – у теплицях. За допомогою них коренева система рослин у ґрунті розвивається інтенсивніше, полегшується обмін речовин, що в підсумку прискорює отримання урожаю. Для оптимального підігріву кабель достатньо помістити на глибину 20 см. Нагрівальні кабелі дозволяють знизити загальні витрати на опалення теплиці. У цьому великого значення набувають терморегулятори. Вони не тільки автоматично підтримують температуру в теплиці, а й вносять поправки, враховуючи зовнішні умови. При звичайних умовах витрата енергії в теплицях з одинарним заскленням становить 110-120 Вт/м2, а з подвійним – 70-80 Вт/м2. Але якщо встановлюється сонячна погода, промені нагріватимуть повітря всередині теплиці. Тому терморегулятор зменшить інтенсивність обігріву, заощаджуючи електроенергію.

Системи на базі нагрівальних кабелів використовуються для підігріву ґрунту під спортивними майданчиками чи стадіонами. Сильні морози можуть пошкодити трав’яний покрив. Враховуючи вартість капітального ремонту газонного покриття футбольного стадіону, яка може сягати кількох мільйонів гривень, спорудження системи нагріву – вигідна інвестиція. Для відкритих майданчиків рекомендовано застосовувати потужність 145 Вт/м2.

Оболонка повинна бути стійкою до вологи, агресивного кислотно-лужного середовища ґрунту та впливу неорганічних добрив. Дуже важливо, щоб кабель не пересушував ґрунт. Цим вимогам відповідає нагрівальний кабель Woks-18 від компанії-виробника «Одескабель». Питома потужність погонного метра кабелю становить 18 Вт, а максимальна температура його поверхні не перевищує 80°С. Як і всі нагрівальні кабелі заводу «Одескабель», він виготовляється з дотриманням чинних стандартів України та ЄС і перед продажом проходять ретельний контроль якості.

Виробництво розташовано за адресою:
65013, м. ОДЕСА, МИКОЛАЇВСЬКА ДОРОГА, 144.
Телефон служби продажів нагрівального
кабелю:
(048) 716-17-81

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 265


Залишити коментар

Telegram