Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Перспективи фінансування «зелених» проєктів в Україні

Відбувся вебінар ЄУЕА «Масштабування зеленого фінансування в Україні для переходу до чистої енергії»

Зображення вебінар EUEA «Для України вкрай важливо розвивати зелене фінансування, тому що є величезний потенціал до 2030 року акумулювати близько 70 млрд доларів на сталі проекти, для цього потрібні «зелені» фінансові інструменти», – Олександра Гуменюк, директор ЄУЕА.

Вебінар розпочали із оцінки загального стану розвитку фінансування банками України.

Марія Колганова, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України, зазначила, що «банки дуже зацікавлені у зеленому фінансуванні, проте дається взнаки недостатність експертизи; потрібно розуміти наскільки ефективним для них є зелене фінансування».

Важливим у розвитку зеленого фінансування в Україні є орієнтація на досвід ЄС. Під час вебінару Тед Кронміллер, експерт Smarter Finance for Families (розумне фінансування для сімей), оглядово доповів про Регламент ЄС 2020/852 Таксономія (EUT) щодо сталого фінансування. EUT є важливим фінансовим інструментом, що сприяє залученню сталих інвестицій та реалізації Європейського Зеленого Курсу. Він надає відповідні критерії сталості стосовно діяльності компаній, інвесторів та політик, створюючи певну безпеку для інвесторів, захищає їх від зайвих витрат, допомагає пом'якшити ризики ринку та перенаправити інвестиції туди, де вони потрібні найбільше.

«Якщо всі ми хочемо інвестицій, то наш інвестиційний план має відповідати критеріям сталого розвитку», – Олексій Пархомчук, інвестиційний директор, Представник в Україні Investment Fund For Developing Countries (IFU). Важливу роль у зеленому фінансуванні належить Міжнародним фінансовим організаціям, з цього приводу спікер поділився досвідом IFU та зазначив, що «своїми інвестиціями ми маємо чітко створювати зелену, справедливу та інклюзивну економіку».

Сергій Поровський, головний експерт з фінансування та політики енергоефективності UNIDO та Олексій Савін, директор Департаменту екологічного реінжинірингу та впровадження проектів ресурсозбереження в АБ «Укргазбанк» поділилися досвідом впровадження спільного проекту, фінансового інструменту – Фонд гарантування кредитів на енергоефективність у промисловості. Це перший фінансовий механізм, заснований на гарантіях, запущений агентством ООН у кооперації з обраним фінансовим партнером в Україні. Головним чином фонд спрямований на сприяння в отриманні доступу до капіталу промислових підприємств для впровадження та сертифікації системи енергоменеджменту (відповідно до ISO 50001) та реалізації заходів щодо оптимізації енергоспоживання.

Директор з економіки та фінансів D.Solutions (бренд ДТЕК «YASNO») Тетяна Грязнова ґрунтовно розповіла, як банки можуть наростити «зелені» портфелі, співпрацюючи з механізмом ЕСКО. «Співпраця в енергосервісі надає переваги всім його учасникам. Перш за все, і банки, і ЕКСО компанія – отримують грошовий потік та велику віддачу для інвестицій. Для банку більш сприятливим є відсутність технічних ризиків, які несе за собою ЕКСО-компанія», – зазначила спікер.

Моніка Арделеану, виконавчий директор та директор досліджень Ради з питань зеленого будівництва Румунії та Богдана Діакону, старший спеціаліст з питань корпоративних справ в Райффайзен Банк Румунія поділилися досвідом впровадження Green Homes & Green Mortgage (Зелені будинки та зелена нерухомість) у Румунії. Пані Богдана розповіла, що щомісячні платежі за зелену іпотеку значно нижчі, оскільки щомісячні витрати на енергоресурси менші, плюс банк надає знижку на іпотеку, в разі, якщо будівля сертифікована як стала будівля з низьким рівнем енергоспоживання.

Завершував вебінар Ростислав Марайкін, регіональний координатор PFAN Східна Європа та Центральна Азія. «Ччим ми можемо бути цінними для банків? Ми якраз виконуємо роботу якісної експертизи та підготовки проектів для того, щоб банкам або МФО було зрозуміло усі наявні ризики, фінансові та екологічні показники. І наголошу, наша експертиза є безкоштовною для бізнесу, який планує подати проект для фінансування і відповідно для банків», – зазначив пан Ростислав.

Підсумовуючи, Олександра Гуменюк, підкреслила, що Європейсько-українське енергетичне агентство як бізнес-асоціація, яка об'єднує найбільших іноземних інвесторів у секторів відновлюваної енергетики, які сумарно інвестували понад 3 млрд євро у цю галузь, заохочує до співпраці, до членства ті компанії, які працюють в секторі енергоефективності, підприємства, які впроваджують енергоефективні заходи, фінансові інституції, які розвивають зелене фінансування. ЄУЕА розширюватиме свою діяльність у сфері енергоефективності та зеленого фінансування.

Детальніше дивіться запис вебінару за посиланням: https://www.facebook.com/EUEA.UA/videos/183669363936728

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 1 834 / 2021-11-05 11:03:11


Залишити коментар

Telegram