VALTEC

Система підлогового охолодження приміщення - альтернатива кондиціонерам

Ю. Волох

Усі ми знаємо і відчуваємо на собі шкідливий вплив кондиціонерів. Адже активна циркуляція холодного сухого повітря осушує наші слизові оболонки – природний захист від проникнення мікробів і бактерій. Тому високорозвинені країни світу вже активно впроваджують нові альтернативні технології охолодження будівель. Найбільшого поширення набуло поверхневе охолодження

Зображення охолодження приміщеня за допомогою підлоги Компанія Uponor пропонує використовувати систему водяного підігріву підлоги для охолодження приміщень. Рішення підходить як для нових, так і для реконструйованих об'єктів і гарантує ефективність, що перевершує показники, демонстровані традиційними повітряними системами кондиціонування.

Кожен з нас помічав, що навіть в найспекотніший літній день, спускаючись у погреб або підземну станцію метро, ми відчуваємо довгоочікувану прохолоду. А все тому, що випромінювання від оточуючих конструкцій не менш важливе для комфорту людини, ніж температура повітря. Нам спекотно і неприємно перебувати в приміщенні, якщо температура оточуючих поверхонь перевищує температуру нашої шкіри. Так, при відключенні кондиціонеру, навіть якщо він працював досить довго, ми дуже швидко починаємо відчувати дискомфорт, оскільки конструкції нашого приміщення розігріті. Тому низька температура оточуючих поверхонь є запорукою комфортного перебування у приміщенні. При цьому для ефективного охолодження підлогою достатньо підтримувати температуру поверхні на рівні 22-23°С, що абсолютно комфортно і безпечно навіть для дітей. А головне, в приміщенні вже є водяне опалення підлоги і встановлювати систему окремо не потрібно: достатньо лише подати в труби холодну воду, і поверхневе охолодження буде працювати, кондиціонуючи приміщення.

Існує безліч діючих об'єктів в Європі із застосуванням поверхневого охолодження. Але яскравим і наймасштабнішим прикладом використання цього рішення Uponor є будівля аеропорту Бангкока, який є одним з найбільших в Азії. Система підлогового охолодження встановлена тут на території загальною площею 150 тисяч квадратних метрів, що забезпечує пасажирам оптимальні умови мікроклімату в приміщенні.

Звичайно ж для реалізації цього рішення необхідне впровадження відповідної автоматики Uponor, яка контролює не тільки температуру повітря у приміщеннях, а й температуру випромінювання поверхонь і відносну вологість для контролю точки роси, що запобігає випаданню конденсату на охолоджувальних поверхнях, і робить можливим встановлення системи підлогового охолодження під натуральні підлогові покриття (ДСП, ДВП, паркет, пробка).

На практиці, не завжди можна покрити всі теплопритоки тільки поверхнею підлоги, але Uponor пропонує аналогічні системи для стельового і стінового охолодження, або ж пікові навантаження можна покрити шляхом рекуперації системи вентиляції. Таким чином, система поверхневого підлогового охолодження Uponor відрізняється цілим рядом переваг від традиційних систем кондиціонування. Вона забезпечує мінімальну швидкість руху повітря, рівномірний розподіл холоду і повну відсутність шуму. Такі характеристики створюють для людини максимально комфортні та безпечні для його здоров'я умови перебування у приміщенні. З естетичної точки зору система підлогового охолодження практично ідеальна: її встановлення мінімізує кількість припливно-витяжних пристроїв у приміщенні (тільки на потреби вентиляції), в результаті чого зберігається привабливий вигляд приміщень і фасадів будівель. І нарешті, в порівнянні з повітряним кондиціонуванням використання системи підлогового охолодження є більш вигідним. Одна система може працювати як на охолодження, так і на опалення, а кількість і розміри повітропроводів та іншого вентиляційного устаткування – мінімальні. При цьому витрати енергії та вартість помітно знижуються, що робить підлогову систему Uponor ідеальним рішенням як при будівництві, так і при реконструкції різних будівель.

Представнитцво Uponor GmbH в Україні
02105, м. Київ, пр-т. Миру, 15-а, оф.405
Тел.: + 38 044 20 979 09
www.uponor.ua

Читайте наши статьи и новости в Telegram-канале AW-Therm. Підписуйтесь!

Просмотрено: 4 158

Вас может заинтересовать:



1 комментарий

  • Яка орієнтовна вартість (обладнання та монтаж окремо) системи охолодження для будинку площею 240 м квадратних?

4
4
4
Оставьте комментарий

Telegram