Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Змішувальні вузли для водяної «теплої підлоги» огляд в Україні

Є. Семенчук

На даний час не є новиною зростаюча популярність «теплих підлог», тому з кожним роком кількість змонтованих та введених в експлуатацію систем збільшується. Серед найважливіших елементів таких систем є – змішувальний вузол. Основна його функція – підготовка теплоносія для облаштування «теплої підлоги» з необхідними температурними показниками. Також, важливим чинником є простота налаштування та керування, а ось це вже залежить від типу вузла та виробника

Насосно-змішувальний вузол Giacomini для «теплої підлоги»

Зображення насоснозмішувальний вузол для теплої підлоги Giacomini R557R-1, джакоміні R557R-1 Змішувальний вузол Giacomini R557R-1 можна вважати центром системи опалення. Тому що, до нього можна під’єднати не лише колектор низькотемпературного контуру, а й розподільчий колектор радіаторної системи опалення. Максимальна потужність вторинного контуру складає 15 кВт. Функцію керування температурою вторинного контуру несе термостатична головка із виносним датчиком. Вона встановлюється на термостатичний клапан. Змішування гарячого та охолодженого потоків відбувається перед входом на насос вторинного контуру. Насос можна легко перекрити для заміни чи ремонту за допомогою кульових кранів. Вони перекриваються за допомогою викрутки. В групу R557R-1 можна інсталювати насоси висотою як 130 мм, так і 180 мм (це регулюється довжиною обвідної лінії). Заповнення чи злиття теплоносія може реалізовуватися через дренажні крани. Для індикації температури на подачі та на виході із системи «теплої підлоги» встановлюються термометри. Діапазон регулювання температури вторинного контуру – 20÷70°С.

Відео. Колектор з насосно-змішувальним вузлом: огляд новинки

Насосно-змішувальний вузол HERZ для«теплої підлоги»

Зображення насосно-змішувальний вузол Герц для теплої підлоги Термозмішувальний комплект HERZ для панельно-променевих систем опалення. Змішувальний комплект призначений для приготування низькотемпературного теплоносія при підключенні променевих систем до високотемпературних систем опалення. Укомплектований циркуляційним насосом, змішувальним клапаном з термостатичною головкою та накладним датчиком, контрольним термостатом, зворотним клапаном, запірними кранами, роз’ємними з’єднувачами.

Змішувальний вузол може працювати з теплоносієм, водою та 20-50%-им етилен/пропілен гліколевим розчином.

Монтажна висота вузла – 130 мм. Діапазон регулювання температури – 20-50°С. Максимальна робоча температура – 110°С, тиск – 6 бар.

Насосно-змішувальний вузол Multibeton для«теплої підлоги»

Зображення насосно-змішувальний вузол мультібетон для теплої підлоги Корпус змішувального вузла М-2 від компанії Multibeton виготовляється із нержавіючої сталі. В його функції входить:

  • приготування води необхідної температури для низькотемпературного контуру;
  • керування роботою вторинного контуру;
  • циркуляція теплоносія вторинного контуру.

Значення температури теплоносія вторинного контуру виставляється на термоголовці. Вона вимірює реальне значення температури за допомогою виносного зонду. Довжина капілярної трубки зонда – 2 м. Діапазон налаштування – 20÷50°С. Для стабільної та ефективної роботи вузла необхідно, щоб температура первинного контуру була вище на 10-15°С за бажану температуру «теплої підлоги». Циркуляцію теплоносія створює насос Grundfos 15/4. До комплектації також входить електронний перемикач безпеки. При перегріві теплоносія вище 55°С перемикач вимикає циркуляційний насос. Цим самим він запобігає пошкодженню елементів теплої підлоги від дії високої температури.

Насосно-змішувальний вузол Oventrop для«теплої підлоги»

Зображення насосно-змішувальний вузол овентроп Regufloor HN Корпус та під’єднувальні елементи змішувального вузола Regufloor HN виготовляється із латуні, стійкої до вимивання цинку. В якості регулюючого пристрою вузол комплектується триходовим розподільчим вентилем. Налаштування необхідної температури теплоносія для системи опалення підлоги відбувається за допомогою термоголовки із накладним датчиком. Він розміщується на верхньому корпусі Regufloor HN. Термостатичну головку можна налаштовувати в діапазоні від 20 до 50°С. Максимальна температура первинного контуру – +90°С.

Підведення магістралей первинного та вторинного контурів до змішувального вузла Oventrop відбувається збоку.

Група комплектується енергоефективним насосом Wilo Yonos Para 15/6 із частотним регулюванням та електричним накладним терморегулятором. Він налаштований на температуру 60°С та захищає низькотемпературний контур від перегріву. Терморегулятор фіксується в верхній частині вузла та кріпиться до корпусу за допомогою пружини.

Основною особливістю насосно-змішувальної групи Regufloor HN є компактні розміри (ширина 195 мм, глибина 100 мм), які дозволяють економити кошти при підборі монтажної шафи, в якій розміщено обладнання для теплої підлоги. Максимальна теплова потужність – 15 кВт, тиск – 6 бар. Допустимий перепад тиску – 2 бар.

Насосно-змішувальний вузол REHAU для «теплої підлоги»

Зображення насосно-змішувальний вузол рехау REGELSET FLEX Змішувальний вузол REGELSET FLEX від німецького виробника REHAU відрізняється компактністю габаритів. Корпус блоку виготовляється із нікельованої латуні. Регулюючий пристрій – трьохходовий, змішувальний клапан зі зворотнім клапаном на байпасній лінії. В якості керуючого механізму використовується термостатична головка із виносним датчиком температури. Вона має 7 позицій. Діапазон налаштування становить від 20 до 70°С. Температурний сенсор розміщуються в верхній балці групи. В тому ж місці розміщується термометр. Він показує температуру теплоносія, який надходить в підлогову систему опалення.

Відео. Як підключити «теплу підлогу» за допомогою насосно-змішувального вузла

Вузол REGELSET FLEX передбачає повністю автоматичне регулювання, навіть із корекцією по температурі зовнішнього повітря. Для цього необхідно замінити термостатичну головку на електропривід та під’єднати кілька додаткових датчиків. В нижній балці вузла розміщується вхід від котла (зліва) та вихід в зворотну магістраль (справа). Універсальна конструкція REGELSET FLEX дозволяє підключати її до колекторів справа і зліва. Зручність та швидкість з’єднання блоку та колекторів забезпечують накидні гайки. Міжцентрова відстань між подаючою та зворотною балкою колекторів – 210 мм. Для створення циркуляції в системі «теплої підлоги», вузол від REHAU відразу комплектується енергоефективним насосом (згідно дерективи ErP 2013 та 2015). Максимальна температура первинного контуру – +80°С, вторинного – +55°С. Максимальний тиск – 6 бар. Теплова потужність – 10 кВт.

Насосно-змішувальний вузол TECE для«теплої підлоги»

Зображення насно-змішувальний вузло теце TECEfloor Вхід та вихід теплоносія від котла знаходиться внизу змішувального вузла TECEfloor. Регулювання температури теплоносія контуру «теплої підлоги» відбувається за допомогою термостатичної головки та клапану. Температуру води вимірює виносний датчик, який розташовується у верхній частині змішувального вузла. Діапазон налаштування термоголовки – 20÷55°С. Досягнення необхідного значення відбувається шляхом змішування двох потоків – гарячого (від котла) та холодного (із зворотного колектора «теплої підлоги»). Локація змішування потоків – перед входом до насосу.

Насос інсталюється для циркуляції низькотемпературного контуру. Зручність його інсталяції забезпечується двома накидними гайками. Монтажна довжина насоса – 130 мм.

Точність та пропорційність змішування регулюється за допомогою байпасного клапана. На виході із вузла встановлюється запірний клапан. З його допомогою можна налаштовувати кількість теплоносія, який повертається в основну систему опалення.

Для видалення повітря TECEfloor комплектується ручним вивідним клапаном. Конструкція змішувальної групи забезпечує її під’єднання до колекторів із різними міжцентровими відстанями – 206 та 239 мм. Максимальна температура – +90°С, тиск – 6 бар. Теплова потужність – 10 кВт.

Насосно-змішувальний вузол Uponor для «теплої підлоги»

Зображення насосно-змішувальний вузол упонор Fluvia MPG-10-B-W Регулюючим елементом в змішувальному блоці Fluvia MPG-10-B-W для «теплої підлоги» від Uponor є трьохходовий термостатичний клапан. Для керування клапаном використовується електропривід (до комплекту поставки він не входить). Це рішення збільшує ефективність вузла, так як швидкість реакції при зміні параметрів у електроприводі набагато вища, аніж у термоголовки. Діапазон регулювання температури контуру «теплої підлоги» – 15÷55°С.

Вхід та вихід теплоносія в основний контур системи опалення розташований знизу змішувального блоку. На подаючій магістралі влаштовується кульовий кран – для можливості перекриття вузла. На зворотній – балансувальний клапан. Для зручності під’єднання, нижні виходи блоку комплектуються накидними гайками.

Uponor Fluvia комплектується високоефективним насосом WILO Yonos Para 15/6 RKA Q:0,1- 2,5 м3/ч, H: 6-2,4 з пропорційним регулюванням тиску. Монтажна висота насосу – 130 мм.

Для індикації значення температури теплоносія в подаючій магістралі вторинного контуру, розташовано термометр, а саме в верхній частині блоку.

Конструкція блоку Uponor Fluvia MPG-10-B-W передбачає можливість під’єднання до колекторного блоку як праворуч, так і ліворуч.

Блок можна також використовувати в системі поверхневого охолодження (необхідна доукомплектація датчиком вологи та антеною).

Максимальна температура – 90°С, тиск – 10 бар. Теплова потужність – 10 кВт.

Насосно-змішувальний вузол Valtec для «теплої підлоги»

Насосно-змішувальний вузол Валтек Combimix У групі Combimix приготування теплоносія з необхідними параметрами відбувається шляхом змішування потоків із різною температурою. Основним елементом керування є термостатичний клапан. Приводом керує термостатична головка із виносним сенсором (VT.COMBI.0).

Відео. Підключення насосно-змішувального вузла Valtec праворуч

Окрім цього група Combimix має декілька інших способів для більш точного керування процесом змішування:

Балансувальний клапан вторинного контуру.З його допомогою регулюється теплова потужність вузла. Максимальна потужність складає 15-20 кВт ( в залежності від типу насосу);
Перепускний клапан. Він захищає насосне обладнання від роботи на «закритий кран».
Балансувально-запірний кран первинного контуру. Регулює кількість теплоносія, що повертається в первинний контур.

Група комплектується:

  • Автоматичним повітреспукним клапаном (2 шт.);
  • Термометрами (3 шт.);
  • Кульовими кранами (2 шт.). Вони забезпечують швидке перекриття насосу;
  • Дренажними вентилями (2 шт.);
  • Подвійними ніпелями (2 шт.), для зручності під’єднання колекторів вторинного контуру;
  • Байпасом.

Циркуляційний насос в стандартну комплектацію не входить. Монтажна висота насосу – 180 мм. Діапазон регулювання температури вторинного контуру – 20÷60°С. Максимальна температура – +90°С, тиск – 10 бар.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 8 648


Залишити коментар

Telegram