Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Насос Grundfos MAGNA3 – універсальний, розумний, надійний

Насоси Grundfos серії MAGNA3 – це набагато більше, аніж просто циркуляційні насоси для систем опалення, кондиціонування та ГВП. В його основу закладено більше ніж 65-річний досвід, сучасні інтелектуальні рішення та неперевершений рівень енергоефективності, що був реалізований у більше ніж 100 різновидах моделей, надійність яких випробовувалася понад 1 мільйона годин

Хочете зекономити 75% електроенергії при модернізації системи внаслідок заміни старого насоса на новий високоефективний та надійний циркуляційний насос з індексом енергоефективності EEI та з показниками електроспоживання, що перевищують сучасні вимоги EuP? Хочете мати універсальний насос для систем опалення, кондиціонування та систем побутового гарячого водопостачання? Тоді вам потрібен насос MAGNA3 від Grundfos, що був створений для роботи з рідинами при температуратурі від -10°C до +110°C, а також він здатний підтримувати тиск до 18 м.в.ст. та перекачувати до 78 м3 /г незалежно від температури зовнішнього середовища (від 0°C до +40°C) завдяки тепловому розділенню блоку керування та гідравлічної частини. Надзвичайна економічність насосів MAGNA3 перевершує перспективні стандарти та чинні вимоги в галузі (див. рис. 1).

Зображення споживання електроенергії насосом Рис. 1. Показники споживання електроенергії насосами Grundfos MAGNA3

Широкий асортимент для найбільш вдалого вибору

Розширена серія MAGNA3 об’єднує більше 100 одинарних та подвоєних насосів, виготовлених з чавуну та сталі. Це полегшує оптимальний вибір моделі, що найкраще виконає потрібну задачу на будь-якій робочій точці. Окрім того передбачено насоси з композитним корпусом ротора та компактним статором для мінімізації втрат у регульованому Е-двигуні. Висока економічність є запорукою зменшення загальної вартості та найшвидшої окупності.

«Розумна» система керування заощаджує час та зусилля

Насоси серії MAGNA3 обладнані різноманітними режимами керування, що вже стали звичними для сучасних циркуляційних насосів, проте наявність «розумних» режимів – AUTOADAPT та FLOWADAPT вирізняють насоси MAGNA3 із загалу (див. рис. 2). Окрім того, до всіх режимів керування насосами MAGNA3 застосовуються функції FLOWLIMIT та автоматичне зниження температури на нічний період. Вимірювання параметрів роботи здійснюється завдяки запатентованим датчикам перепаду тиску, що не потребують дроселювання, завдяки чому додатково підвищується енергоефективність насоса.

Зображення режими керування насосами грундфос Рис. 2. Режими керування насосами Grundfos MAGNA3

Різноманіття режимів керування

Широкий вибір доступних режимів керування дозволяє якнайліпше пристосувати насос для оптимальної роботи в конкретних умовах, див. рис. 2.

В циркуляційних системах використовується режим пропорційного регулювання тиску. Насос постійно прилаштовується до змінюваної потреби в подачі робочої рідини.

Функція AUTOADAPT постійно корегує криву пропорційного регулювання тиску і автоматично встановлює найефективніше значення, не зменшуючи показники комфорту. Ця функція, що наперед встановлена на заводі, у 80% випадків виключає необхідність у будь-якому подальшому ручному налаштуванню. FLOWADAPT – це комбінація функцій AUTOADAPT та FLOWLIMIT. Функція FLOWLIMIT та режим керування FLOWADAPT дозволяють обмежувати максимальну подачу насосом MAGNA3, що в даному режимі постійно відстежує швидкість потоку та контролює, аби вона не перевищувала задане значення. Це дозволяє уникнути установки окремого балансувального клапана.

Режим постійного тиску використовується в системах зі змінною подачею на трубопроводах з винятково малими втратами тиску, а також у системах, де втрати тиску залежать від статичного напору.

Режим постійної температури використовується в системах зі змінюваною подачею, де необхідно підтримувати задану температуру в окремій точці системи. Насос регулює подачу, відповідно зовнішній контролер для регулювання температури стає зайвим.

Режим постійної характеристики застосовується, коли є потреба підтримувати постійні подачу та напір. Насос налаштовується на необхідну робочу точку, тобто відпадає потреба у дросельних клапанах, що зазвичай використовуються у подібних випадках, чим значно підвищується загальна енергоефективність системи.

Продуманий дизайн

Насоси Grundfos серії MAGNA3 мають виняткові конструктивні особливості та зручності для користувача (див. рис. 3), що забезпечують тривалість надійної та ефективної експлуатації.

Зображення схема насоса Грундфос магна 3 Рис. 3. Схема насоса Grundfos серії MAGNA3

Інтелектуальні можливості

Інтеграція в системи диспетчеризації інженерного обладнання будинку забезпечується додатковими модулями CIM, що підтримують всі розповсюджені промислові протоколи зв’язку: PROFIBUS, LonWorks, Modbus, GSM / GPRS, BACnet чи GENIbus. Модулі CIM легко вбудовуються прямо в блок керування.

Облік теплової енергії, що здійснюють насоси серії MAGNA3, дозволяє відстежувати розподіл та витрату теплової енергії системи для запобігання перевищенню споживання системою у випадку розбалансування системи. Лічильник теплової енергії має похибку до ±10% в залежності від робочої точки.

Безпровідний зв'язок між двома насосами MAGNA3 дозволяє під’єднати один насос до паралельно встановленого другого насоса, завдяки чому можна одразу керувати обома насосами в каскадному, змінюваному режимах, або в режимі резервування.

Збільшені комунікативні можливості забезпечують поліпшений контроль системи та оптимізацію регулювання роботи насосів завдяки додатковому реле з можливістю переналаштування та збільшеною кількістю входів / виходів:ї

  1. аналоговий вхід (0-10 В / 4-20 мА) для датчика перепаду тиску, контролю постійної температури, обліку теплової енергії чи встановленого ззовні значення;
  2. виходи реле з можливістю налаштування режимів сигналізації, готовності чи роботи;
  3. цифрові входи для зовнішнього запуску / зупинки, функціонування по максимальній чи мінімальній характеристиці.

Спрощена оптимізація стає доступною та точною завдяки робочому журналу «3D Work Log» та графіку робочої точки за часом «Duty Point Over Time». Завдяки цим функціям можна отримати докладну інформацію про роботу насоса аж від дня його першої установки включно із умовами його експлуатації – наприклад, про температуру чи споживання електроенергії. За цими даними можна легко вибрати насос для заміни наявного чи оптимізувати його роботу, або усунути несправності системи.

Функція віддаленого контролю Grundfos GO Remote дозволяє керувати та налаштовувати насос за допомогою мобільного пристрою та додаткового модулю MI, що також надає доступ до он-лайн інструментів Grundfos для вибору обладнання.

Більш детальну інформацію щодо зручних, надійних, «розумних» та високоефективних насосів Grundfos MAGNA3 див на сайті: www.grundfos.com/ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 592

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram