Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Насоси ALPHA для опалення

Т. Бринзанський

Основна або недостатня система гідравлічного балансування системи опалення часто може стати головним болем, коли власники будинків звертаються до вас за рішенням щодо нерівномірного тепла у помешканні та недостатнього комфорту. Шумний радіатор, нерівномірне нагрівання та занадто багато енергії – ви, мабуть, стикалися з такими скаргами від клієнтів. Але є простий спосіб впоратися з усіма цими проблемами - гідравлічне балансування за допомогою циркуляційних насосів ALPHA від Grundfos

Зазвичай для балансування системи інсталятору доводилося покладатися на стандартні налаштування виробників, звертатися до загальних таблиць або проводити балансування на основі власного досвіду чи рекомендацій виробників радіаторів або термостатичних радіаторних клапанів. Але результатом цієї доволі клопіткої справи подекуди є те, що багато систем опалення працюють не ефективно. До прикладу – дослідження 2017 р. в Німеччині засвідчили, що 82% систем опалення в наявних будівлях були врешті неправильно збалансовані (видання CO2online, 2017).

Наслідки неточного балансування системи опалення

Найперший наслідок некоректного гідравлічного балансування системи опалення є відчутна нерівномірність подачі тепла у помешканні та недостатній тепловий комфорт, що стає причиною скарг та нарікань від замовників.

В системі опалення недостатнє балансування впливає на системи по-різному:

 • У конденсаційних котлах налаштування з надмірною продуктивністю може призвести до підвищення температури зворотного потоку, а це призведе до втрати ефекту конденсації, що зробить систему відчутно менш ефективною, внаслідок чого стануть суттєвими й перевитрати за паливо.
 • Для теплових насосів – навпаки – щоб мінімізувати витрати та забезпечити максимальну продуктивність повинна бути якомога нижчою температура подачі потоку теплоносія.
 • Збільшення швидкості потоку врешті збільшує споживання енергії циркуляційного насоса, а також стає причиною появи надмірного шуму потоку в термостатах та радіаторах.

Шум системи опалення є поширеною та неприємною проблемою, як для монтажників, так і для власників будинків. Існує декілька потенційних джерел небажаного шуму та надмірних вібрацій в гідросистемах, проте інколи може бути важко визначити точне джерело шуму.

Основні причини шуму:

 • незбалансованість або неправильне введення в експлуатацію всієї системи опалення – виникає в системі, яка працює при більшій витраті, ніж потрібно;
 • неправильний вибір розмірів компонентів системи – наприклад, труби не мають достатнього поперечного перерізу для пропуску необхідного потоку на припустимій швидкості, що створює шум та тертя в трубах й клапанах.

Інші поширені причини мають менший вплив на появу шуму у порівнянні з проблемами від неправильного балансування. Серед них:

 • повітря в системі, що може викликати стукіт з труб й клапанів, що часто виникає при заміні частин систем;
 • резонансний шум через те, що насос й власна частота системи опалення працюють на майже однаковій частоті;
 • кавітаційний шум через неправильний тиск;
 • забруднення в насосі або в конусах радіаторного клапана тощо.

Розв’язання цих питань полягає в коректному балансуванні, але зазвичай це трудомісткий процес, який вимагав певного досвіду та вимірювання різних параметрів в багатьох точках системи на різних режимах та регулювання кожного клапана, що потребувало значного часу та зусиль.

Балансування системи опалення? Тепер без проблем!

Щоб правильно збалансувати систему та досягти її оптимальної ефективності, а також усунути інші проблеми, наприклад, надмірний шум, необхідно правильно спроєктувати систему, підібрати розміри та ввести в експлуатацію (збалансувати) систему опалення.

Одним з варіантів розв’язання проблеми з налагодженням системи опалення є вибір правильного циркуляційного насоса, який має бути встановлений у правильному режимі керування або мати здатність автоматично адаптуватися до конкретної системи.

Певний циркуляційний насос можна використовувати для регулювання системи опалення та усунення нестабільності витрати та тиску, що мінімізує також ризик появи небажаного надмірного шуму. Ці функції виконують насоси Grundfos серії ALPHA (див. рис. 1).

Зображення насоси ALPHA Рис. 1. Насоси Grundfos серії ALPHA

Насоси для балансувальня системи опалення

Якою б не була потреба в опаленні житла, серія циркуляційних насосів ALPHA від Grundfos здатна задовольнити будь-які практичні потреби. Обравши насос з серії ALPHA, що підходить саме для даної конкретної ситуації, інсталятор завжди може розраховувати на легкий монтаж, найенергоефективніше рішення та неперевершену продуктивність. Функційні можливості насосів серії ALPHA продемонстровані на рис. 2.

Зображення Функції насосів Grundfos серії ALPHA для балансування системи опалення Рис. 2. Функційні можливості насосів Grundfos серії ALPHA

Циркуляційний насос ALPHA3

Циркуляційний насос з прямим підключенням не має аналогів. ALPHA3 – це нове покоління серії ALPHA, яке має всі найкращі переваги цієї серії та навіть більше. Завдяки програмі Grundfos GO Remote насосом ALPHA3 наразі можна керувати безпосередньо зі смартфону, що значно спрощує налаштування насоса та керування ним. Крім того, насос має вбудовану функцію для здійснення швидкого та простого гідравлічного балансування.

Циркуляційний насос ALPHA2

Один з насосів, який найкраще продається по всьому світу, і це не випадково. Насос ALPHA2 забезпечує найкращу енергоефективність на ринку завдяки декільком режимам роботи, а також простому гідравлічному балансуванню з урахуванням витрати за допомогою програми Grundfos GO Balance та ALPHA Reader.

Циркуляційний насос ALPHA1 L

Універсальний оновлений насос ALPHA1 L є одним з найкращих варіантів для вибору в якості насоса на заміну, який має все, що потрібно в такій ситуації. Це надійний, енергооптимізований та зручний в експлуатації насос для циркуляції в системі опалення. Разом з програмним застосунком GO Replace, інсталятор буде завжди готовий до виконання майже будь-якої заміни.

Гідравлічне балансування насосами Grundfos

Для балансування за допомогою Grundfos необхідно мати:

 1. Один із циркуляційних насосів в системі опалення: ALPHA2 (з аксесуаром ALPHA Reader), ALPHA3, UPM3 LIN.
 2. Завантажену програму Grundfos GO Balance. Програма працює у різних системах опалення, включаючи двотрубні радіаторні системи та системи «тепла підлога» з попередньо встановленими клапанами.

5 кроків для гідравлічного балансування за методикою Grundfos

 1. Завантажте та відкрийте програму Grundfos GO Balance на ноутбуці чи смартфоні.
 2. Почніть балансування – програма проведе користувача по всій процедурі гідравлічного балансування крок за кроком.
 3. Додати вимірювання – для кожної кімнати в будинку можна додати технічні характеристики кімнати, характеристики радіатора та вимірювання потоку й напору.
 4. Балансування по кожній кімнаті – після завершення вимірювань можна відрегулювати кожен контур подачі теплоносія відповідно до розрахованої заданої витрати.
 5. Отримайте звіт – після завершення процедури гідравлічного балансування можна отримати звіт для підтвердження зроблених налаштувань.

Добре збалансована система опалення забезпечує не тільки кращий комфорт у приміщенні, але й додасть 5-20% до щорічної економії електроенергії (за даними дослідження Study of FH Münster, 2015 р).

Відео. Балансування системи опалення

Використання насосів Grundfos серії ALPHA охоплює практично всі випадки та діапазони потужностей, які трапляються в системах індивідуального житла. В разі потреби в більшій потужності (для громадських та комерційних споруд) до ваших послуг насоси Grundfos серії MAGNA.

GO BALANCE – програмний комплекс для гідравлічного балансування

Застосунок Grundfos GO Balance покроково проведе інсталятора через гідравлічне балансування з налаштуванням витрати теплоносія, й зробить цей процес швидким та легким. GO Balance – це перша мобільна платформа для двотрубних систем радіаторного опалення та опалення «тепла підлога» з гідравлічним балансуванням, що заощаджує час на проведення балансувальних процедур та на подальше документування проведених робіт та протоколювання параметрів (див. рис. 3). Можна скористатися програмою для насоса Grundfos ALPHA2 та пристроєм ALPHA Reader (смартфон та ALPHA Reader є допоміжним приладдям та не входять до складу комплекту з виробом).

Зображення Мобільні програми для балансування системи опалення Рис. 3. Мобільні програми від Grundfos для балансування, вибору типорозмірів насосів та отримання допоміжної технічної інформації

GO REPLACE – швидка заміна з гарантією якості

Grundfos GO Replace – це швидкий та простий інструмент для використання під час заміни або модернізації старих невеликих циркуляційних насосів від Grundfos. Треба просканувати насос за допомогою смартфона, тоді програма запропонує кращий варіант насоса, а також прості інструкції стосовно його монтажу. Отже, завдяки GO Replace та запасу насосів типу ALPHA1 L, що знаходяться під рукою, можна одразу виконати роботу по заміні старого насосу.

GO REMOTE – керування звідусіль

Grundfos GO Remote – це проста у використанні програмна платформа для дистанційного керування виробами, вибору та отримання інформації. Вона забезпечує інтуїтивно зрозуміле керування всіма функціями підключених насосів, таких як ALPHA3. Крім того, вона надає виконавцеві монтажних та пусконалагоджувальних робіт чи сервісному інженерові прямий доступ до онлайн-інструментів, що заощаджує час на складання звітів та збір даних. Завдяки GO Remote можна будь-коли та будь-де бути впевненим, що все працює саме так, як потрібно.

Насоси Grundfos серії ALPHA та програмні застосунки від Grundfos – надійний, потужний, продуктивний комплексний інструмент, завдяки якому гідравлічне балансування, оптимізація, досягнення найвищої енергоефективності та усунення зайвого шуму в системах опалення житла стає простішим, точнішим, зручнішим, швидшим...

Отже – це вигідно й клієнтам, та інсталяторам!

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 984

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram