Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Журнал AW-Therm листопад-грудень 2019

Підсумковий випуск журналу за 2019 рік, що видався дуже неоднозначним. Для одних він став роком розчарувань і несподіванок. В той же час для тих, хто проявив наполегливість та дотримувався запланованих дій, цей рік приніс очікувані результати. Про це читайте в добірці інтерв’ю з представниками компаній – учасників HVAC ринку. Вони всі без винятку вважають, що енергоефективність та енергозбереження й надалі буде головною тенденцією розвитку галузі. Практичні поради від успішних компаній стануть в нагоді тим, хто не схильний нехтувати вдалим досвідом. Інформація про нову енергоефективну техніку та способи якнайкращого облаштування прогресивних систем опалення та охолодження – від котлів та теплових насосів до «теплої підлоги» та інших поверхневих систем – у фокусі уваги. Подальшої ваги у досягненні нового рівня енергоефективності набирає автоматика – від локального регулювання до централізованих систем, інтегрованих з BMS – building management system. «Нова» автоматика здатна віддалено виконувати команди та діагностику функціонування через глобальні мережі. Гаджети все більше стають невід’ємним компонентом систем HVAC. Інший тренд, яким не можна нехтувати – подальше розповсюдження техніки на альтернативних джерелах енергії. Приклади вдалого застосування теплових насосів в різних проектах, особливості їх поєднання з іншими системами тощо – вся ця інформація є на сторінках цього номеру. Ми знову і знову висвітлюємо різні аспекти використання ВДЕ – від фахового аналізу стану галузі до практичних порад. Теплові насоси тепер тісно пов’язані з VRF-системами, що можуть обігрівати та охолоджувати приміщення – та сама система водночас може працювати для одних кімнат на опалення, а для інших (за потреби) – на охолодження. Тепер це розвинена технологія клімат-контролю, яка вже переросла «дитячі» хвороби розвитку та позбавилася вад, що супроводжували її на початку. Ця техніка стає все більш популярною у світі для застосування в будинках різної площі та поверховості. Увазі читачів пропонується чимало інформації про новітні VRF-системи 6-го покоління від провідних виробників включно із розгорнутим оглядом пропозицій на ринку України у 2020 році.

Telegram