Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

Install Fest 2020: формат збережено

М. Копилов

Міжнародний професійний фестиваль монтажників, проектантів та сервісних інженерів Install Fest Ukraine 4.0 пройшов 3 – 5 вересня у виставковому центрі «АККО Інтернешнл» в м. Києві. Не дивлячись на труднощі, фестиваль відбувся четвертий раз поспіль максимально традиційно – з проведенням всіх анонсованих змагань

Зображення відвідувачі фестивалю У звязку з карантинними обмеженнями, проведення цьогорічного Install Fest було перенесено на більш пізній термін. Через заборону в`їзду до України іноземців, введену напередодні заходу, його не змогли відвідати фахівці з багатьох країн. Із 12 команд, з якими велися перемовини щодо участі у Чемпіонаті Європи серед монтажників, вдалося приїхати лише фахівцям із сусідньої Білорусі. Проте їхня участь стала важливою, адже вона підтвердила міжнародний статус змагань та, за словами головного організатора Владислава Стефанишина, допомогла їх зберегти. Саме це було метою нинішнього непростого року.

«Не зважаючи на коронакризу, виставка була необхідна. Це так само, як необхідно працювати, вчитися, відпочивати, – зазначив на відкритті заходу Владислав Стефанишин. – Необхідно розвиватися далі, але все ж потрібно, в першу чергу, думати й про безпеку відвідувачів».

Відповідно, був застосований комплекс заходів безпеки. Серед них – рамка з температурним скринінгом. Для уникнення зустрічного потоку учасників розділили вхід і вихід. Зареєстрованим відвідувачам видавали одноразові медичні маски. У приміщенні повсюди розставили засоби для дезінфекції рук тощо.

Змагання як шквал емоцій

Зображення учасник змагань Install Fest Ukraine 4.0 Цього року змагання проходили практично в тому ж форматі, як і раніше. Емоції переповнювали учасників. «Це неймовірні почуття, основним серед яких є хвилювання під час виконання завдання, через кілька хвилин вже приходить захват, а по закінченню хочеться випити залпом літр води», – поділився з нами один із учасників. На змаганнях можна було побачити чимало минулорічних фіналістів та призерів, що свідчило про клубний статус заходу. Цікаво те, що деякі монтажники привели із собою синів, щоб познайомити наочно з особливостями батьківської професії.

Одним із центральних заходів фестивалю стало підведення підсумків та нагородження фіналістів 4-го Чемпіонату України з монтажу систем опалення та водопостачання Install Battle 2020. Цьому передували півтора роки відбіркових змагань у регіонах, в яких взяли участь сотні фахівців. В результаті журі визначило 84 лідерів, які пройшли у фінал, виступили на фестивалі в м. Києві, а переможці були урочисто нагороджені.

Зокрема, перша двадцятка була відзначена книгами «Довідник інсталятора», десятка кращих отримали ще й фірмові робочі комбінезони, а трійця лідерів – грошові призи. Третє місце виборов монтажник з м. Дніпра Анатолій Черних, друге – Олексій Самусь, перше – Сергій Рей. Золотий і срібний призери – з м. Києва.

Переможці отримали відповідно 200, 500 та 1000 євро призових. Головний переможець, крім того, отримав від спонсорів сертифікати на поїздки на провідні заводи Німеччини та Італії, із обіцянкою здійснити вояж щойно закінчаться карантинні обмеження.

Зображення переможці фестивалю Install Fest Ukraine 4.0 До речі, саме Сергій Рей проявив себе цього року як найбільш сильний та вдалий спортсмен. Окрім згаданих змагань, Сергій переміг також в міжнародній першості, де із значним відривом виборов перше місце та 2000 євро. Цікаво, що для Сергія, з яким вдалося поспілкуватися кореспонденту нашого видання, перемога у змаганнях такого високого рівня стала несподіванкою. Проте він розповів, що серйозно готувався і у підсумку отримав успіх.

На другу сходинку п`єдесталу, за підсумками 2-го Чемпіонату Європи, став відомий інсталятор Роман Летнянка, а на третю – Олексій Самусь, про якого раніше також писало наше видання. Їхній приз склав відповідно 500 та 200 євро.

Білоруські колеги цього року не вибороли призових місць, проте не лишилися без подарунків – комбінезонів із символікою фестивалю.

Великою популярністю користувався, за словами організаторів, 3-й Кубок України серед монтажників сантехніки, водопроводу та водоочищення. В останній день довелося навіть відмовляти деяким потенційним учасникам через брак часу. В цілому їх стало більше, аніж торік – загалом понад 120 чоловік. Особливістю нинішнього кубку стало те, що монтажники працювали з фактично діючою системою, наповненою водою під тиском.

Конкуренція була запеклою, а лідери, за словами головного судді змагань та керівника технічного напряму Асоціації інсталяторів інженерних систем Олександра Покляченка, показали неймовірні результати.

Зокрема, переможець Андрій Громадко з м. Рівне впорався із завданнями лише за 9 хвилин 15 секунд, уникнувши помилок при цьому. Монтажник розповів, виступаючи в ході нагородження, що брав участь у фестивалі ще в перший рік його проведення. «Це було феєрично. Проте з кожним роком організатори додають щось нове», – зазначив переможець. За перемогу він отримав 20 тис. грн та можливість поїхати на провідні італійські заводи з виробництва сантехнічних приладів.
Друге місце в кубковому турнірі зайняв знову ж таки Сергій Рей. Третім фінішував інсталятор із м. Запоріжжя Іван Черкун. Їхні винагороди – 5 та 2 тис. грн.

Зображення фахівець із сервісу опалювального обладнанняОрганізатори доклали зусиль аби зібрати, фахівців із сервісу опалювального обладнання, адже їхній гарячий сезон із настанням осені вже стартував. Проте проведення цього чемпіонату важливе, адже в майбутньому, як вважає Владислав Стефанишин, такі фахівці будуть дуже затребуваними. Причина – необхідність обслуговування імпортного обладнання, що масово завозилося в Україну в 2000-х роках. «Дуже важливо готувати сервісних інженерів. І ми сподіваємося розширювати дане змагання», – наголосив він.

Переможцем цьогорічного 2-го Чемпіонату України серед сервісних інженерів газових котлів став Ігор Цимборович з м. Житомира. Він отримав 20 тис. грн та закордонну путівку на завод з виробництва котлів. Друге місце посів земляк переможця Сергій Кокошинський, а третє – Сергій Сердюк з м. Івано-Франківськ. Вони отримали, відповідно, 10 та 5 тис. грн призових. Цікаво, що в даних змаганнях брала участь єдина жінка. За підсумками турніру вона посіла 12-е місце.

Зображення розіграш поїздок на завод Серед тих, хто не одержав перемогу, організатори провели ряд розіграшів закордонних поїздок та наборів професійних інструментів. Перелік щасливчиків свідчить про широку географію відвідувачів виставки. Так, удача посміхнулася монтажникам із таких міст, як Харків, Черкаси, Чернігів, окрім вказаних вище призерів.

Частково це заслуга програми по перевезенню учасників автобусами із регіонів. Близько десятка партнерів фестивалю приїхали власним транспортом. Засновниками виставки було організовано перевезення фахівців ще з 15-ти міст. «Це пов`язане з тим, що не всі партнери можуть зібрати групи, особливо, на Західній Україні. І, хоча це для нас досить дорого, ми вирішили дати можливість фахівцям бути присутніми тут», – говорить Владислав Стефанишин.

Особливості експозиції

Зображення теплові насоси Бош Безумовно, головною відмінністю цьогорічної виставки на Install Fest стало те, що, через заборону на приїзд іноземців, їхні бренди представляли українські представники. Це викликало труднощі, як по залученню людей на стенди, так і по їх наповненню: не всі новинки або інформацію про них вдалося продемонструвати в повному обсязі.

Нестандартне рішення прийняла компанія Grundfos, яка запропонувала стенд в форматі шоу-руму. Відвідувачі могли ознайомитися з продукцією наочно та довідатись про неї з інформаційних вивісок і брошур.

В цілому, експозиція у порівнянні з минулим роком майже не скоротилася. За оцінками організаторів, її вдалося зберегти на 90%. Більшість брендів, що були присутні, і раніше демонструвалися під час Install Fest. Вони навіть розміщувалися на тих самих місцях. Загалом вдалося зібрати 65 європейських брендів на 60 стендах.

Зображення компанія Аристон Термо на Install Fest Продукція була представлена досить різнопланова: від труб до системи «розумний будинок». Новий конденсаційний газовий котел та водонагрівач запропонувала компанія Ariston. Теплові насоси були представлені, як під брендами Bosch, Tweetop, BeGreen. Опалювальні прилади продемонстрували Korado і Kermi, твердопаливні пелетні котли – Metal-Fach.

Цікавими були рішення щодо фітингових з`єднань для металопластикових трубопроводів без застосування інструменту (Sharkbite) та модульні рішення для котельних на основі готових вузлів (MAGMAmodule). Ці новинки окреслили тенденцію до спрощення та пришвидшення процесів монтажу обладнання безпосередньо на об`єкті.

Ряд нестандартних новинок запропонувала компанія TECE. Також були представлені різні системи прихованої інсталяції Alca Plast.

Більш докладно про новинки ми розповімо окремо у відповідній рубриці видання.

Навчання в ході квесту

Як завжди на Install Fest особливий наголос робився на практичні майстер-класи та семінари.

Зображення стенд Grundfos Звичайно, найбільший ажіотаж спостерігався біля стендів з продукцією, так би мовити, повсякденного використання для монтажників – інструмент, герметики, фітинги – та інших, що були необхідні для відзначення відміток в ході квесту для участі в фінальному розіграші призів. Загалом відвідувачі могли обирати із понад 40 різних майстер-класів.

Чимало компаній за виконання тестових завдань давали свої подарунки – брендовані футболки, пляшки для питної води та ін.

На ряді стендів було влаштовано фотозони, причому світлини можна було роздрукувати на місці.

Для бажаючих відчути себе справжнім блогером організатори вперше цього року зробили локацію із необхідним якісним обладнанням для зйомки, запису та демонстрації відео онлайн в інтернеті. Пропонувалося взяти певний професійний інструмент та розповісти про його застосування. Нововведення викликало інтерес, щоправда, бажаючих засвітитися в прямому ефірі на сторінці фестивалю у Facebook виявилося зовсім обмаль.

Зображення фахівці Упонор на фестивалі Інстал Фест Всі три дні виставки, окрім безпосередньо тестування обладнання на стендах виробників, можна було відвідати семінари в двох залах. Тут піднімалися питання монтажу та експлуатації систем опалення, водопостачання, водоочищення. Велика увага приділялася інноваціям та енергозбереженню. Ряд семінарів щодо цього провели, зокрема, компанії Giacomini та Uponor.

Презентації різноманітного обладнання відбувалися і на головній сцені фестивалю.

Отже, цьогорічний захід відбувся практично в повному обсязі. Організатори обіцяють, що прикладуть максимум зусиль, щоб зробити наступний фестиваль, який заплановано на 01-03 червня 2021-го року ще більш насиченим і цікавим.

Короткий фоторепортаж дивіться за посиланням.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 603


Залишити коментар

Telegram