Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Насос для свердловин: застосування, особливості, гарантія

З економічної точки зору на прибудинковій території водопостачання приватного будинку або котеджу доцільно облаштовувати свердловиною. Надійне та якісне постачання ґрунтової води здійснюється за допомогою свердловинних насосів SQ / SQE компанії Grundfos, на які гарантія віднині складає 5 років. Конструктивні особливості насосів та їхня стійкість до зовнішніх впливів дозволяють також розширити сферу їх застосування і на інші об’єкти

Конструктивні рішення для тривалого використання Насоси SQ є компактними тридюймовими, багатоступінчатими та відцентровими насосами, які можуть встановлюватися в отвір обсадної труби свердловини, внутрішній діаметр якої ледь перевищує діаметр самого насоса. Вбудовані електронні компоненти значно полегшують монтаж та експлуатацію насосів SQ та гарантують надійне водопостачання у будь-яких умовах.

Свердловинні насоси, що забезпечують подачу води з глибинних ґрунтових потоків, розміщують безпосередньо в ґрунтовій свердловині. Основна їх функція – забезпечувати надання особливо великого напору води. Вартість монтажу таких насосів є досить значною, тому до якості свердловинних насосів існують високі вимоги, адже вони мають працювати безперервно та довгостроково.

Насоси серії SQ / SQE компанії Grundfos мають унікальні конструктивні особливості та технічні характеристики, які забезпечують довготривалість їхнього функціонального призначення – постачання води на побутові потреби споживачів з глибоких свердловин (рис. 1).

Зображення глибинний насос для свердловини Рис. 1. Загальний вигляд свердловинного насосу

Невеликі розміри та вага забезпечують зручність монтажу свердловинного насоса. Він може бути встановлений для свердловин діаметром від 3”, що зумовлено економічністю процесу буріння свердловини. При діаметрі свердловин від 3” забезпечується широкий діапазон максимальної продуктивності насоса від 0,6 до 8 м3/год при мінімальному тиску 25-65 м. вод. ст., що дозволяє використовувати насоси для різних потреб і вимог споживача, див рис. 2.

Зображення гідравлічні характеристики насосів для свердловин Рис. 2. Гідравлічні характеристики насосів для свердловини Grundfos SQ / SQE

Вбудований в конструкцію насоса зворотний клапан дає можливість встановлювати його в будь-якому положенні – вертикальному або під нахилом. Також, якщо в конструкції є кожух, насос можна також розміщувати горизонтально.

Деталі насоса виконані з неіржавіючої сталі та композиційних матеріалів, що дозволяє перекачувати воду питної якості. «Плаваючі» робочі колеса та керамічні підшипники підвищують стійкість насоса до впливу піску, що збільшує термін служби насоса. При цьому вміст піску у воді не повинен перевищувати 50 г/м3.

В насосах Grundfos SQ / SQE встановлений фільтр на всмоктуванні, який захищає воду від потрапляння в неї абразивних домішок. Основним елементом насоса є електродвигун на постійних магнітах, який експлуатується в постійних жорстких умовах. Тому для його належного охолодження температура середовища не повинна перевищувати 35°С. Електродвигун характеризується високим ККД, підвищеним пусковим моментом та потужністю, що забезпечує напір до 200 м. Двигун завжди повинен встановлюватися над фільтром свердловини (рис. 3).

Зображення конструкція глибинного насоса для свердловин Рис. 3. Конструкція свердловинного насосу

Особливості насосів для свердловин Grundfos SQ / SQE

Автентична конструкція насосу Grundfos SQ / SQE забезпечує його захист від «сухого ходу», що є найчастішою причиною виходу свердловинних насосів з ладу.

Також в насос інтегровано захист від гідравлічного удару в системі, поява якого можлива внаслідок перепаду тиску, а також забезпечено захист електродвигуна від перевантаження та перегріву. Тому насос SQ / SQE може працювати при перепадах напруги та надмірно високій або низькій напрузі.

Насоси SQE мають регульовану частоту обертів двигуна (за умови підключення до блоку управління CU 301, що забезпечує двосторонній сигнальний зв’язок).

Насоси серії SQE постачаються разом з комплектом підтримки постійного тиску SQE, що містить плаский кабель у водонепроникній оболонці 3х1,5 мм2, блок управління CU 301, напірний діафрагмовий гідробак, датчик тиску на 0-6 бар, манометр на 0-10 бар, запірний кран ¾” зі зливом, хомути для кріплення (рис. 4). Усе це разом з насосом гарантує постійний тиск в системі водопостачання завдяки функції автоматичного регулювання продуктивності глибинного насоса. На рис. 5 зображена схема встановлення насосу SQ у свердловині та насосу SQE з комплектом підтримки постійного тиску при змінюваній об’ємній подачі насосу.

Без-имени-5 Рис. 4. Глибинний насос з комплектом підтримки постійного тиску SQE

Розширене застосування

Завдяки конструктивним особливостям глибинних насосів Grundfos SQ / SQE сфера їх застосування не обмежується лише системою побутового водопостачання приватних будинків. При цьому потрібно звертати увагу, що такі насоси призначені для перекачування чистих, вибухобезпечних рідин, що не містять твердих домішок або волокон.

Зображення розміщення глибинних насосів

Рис. 5. Схема розміщення глибинних насосів у свердловині.
Зліва – свердловинний насос SQ; справа – насос змінюваної продуктивності SQE з комплектом забезпечення постійного тиску. 1 – насос; 2 – трос; 3 – хомут для кріплення тросу; 4 – хомут кріплення кабелю; 8 – пристрій керування тиском РМ ½; а – кран

Вони можуть застосовуватися для перекачування ґрунтових вод в невеликих водопровідних станціях; для систем зрошення, наприклад теплиць; для дренажних систем; для перекачування рідини у резервуари; для організації насосних станцій; в системах підвищення тиску; в гаражах та заправних станціях тощо. Також застосування насосів може бути корисним у сфері екології при зниженні рівня підземних вод та для взяття глибинних проб.

Гарантія від виробника

Крім усіх перелічених позитивних особливостей насоса SQ / SQE від компанії Grundfos є ще одна хороша новина для споживачів. Відсьогодні збільшений гарантійний термін на насоси SQ / SQE та становить 5 років. Це свідчить не лише про високу якість виробів з Grundfos та їх неперевершену надійність, а й про відкритість компанії до запитів клієнтів.

Детальнішу інформацію про свердловинні насоси Grundfos SQ / SQE можна отримати на сайтах компанії:

https://ua.grundfos.com/ та http://sqe. com.ua/.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 5 316

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram