Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Енергозберігаюче керування опаленням – можливості від Giacomini

Компанія Giacomini має семидесятирічний досвід розробки та виробництва приладів, арматури для регулювання опалення, тому має чим поділитися в даній статті

Лінійка виробів італійської компанії Giacomini наразі головним чином спрямована на пристрої для максимальної економії витрат на опалення житла та для створення сучасної й зручної системи управління приладами опалення для мешканців. Основну ставку компанія робить на прилади для терморегулювання, що забезпечують автоматичну підтримку температури повітря в приміщенні на заданому рівні. Зараз розробки компанії спрямовані на подальший розвиток серії термостатичних клапанів з автоматичним балансуванням, на розвиток систем бездротового управління опаленням будинку або квартири з можливістю інтеграції в інженерію «розумного» будинку. Нагадаємо, що компанія Giacomini має власні виробничі потужності, що розташовані виключно в Італії.

Клапани для підключення та регулювання радіаторів опалення

Компанія Giacomini виробляє широкий асортимент радіаторних клапанів серії Giacotech – для ручного та термостатичного регулювання.

Відео. Виробництво на заводі

Мікрометричні клапани серій R421TG і R422TG (див. рис. 1) призначені для бічного підключення приладів опалення, вони стандартно постачаються із термостатичним вентилем з держаком для ручного регулювання та мають функцію обмеження ступеню відкривання. Вони можуть використовуватися в ручному режимі, а з термоголовкою – в автоматичному термостатичному режимі. Користувач може швидко просто зняти ручку та встановити на її місце термостатичну головку для автоматичного регулювання. Таким чином, Giacomini R421TG та R422TG – це універсальні клапани, які можуть застосовуватися на радіаторах для різних умов.

Зображення клапан для керування опаленням Рис. 1. Універсальні клапани R421TG та R422TG

Для термостатичного регулювання також випускаються клапани серій R401TG й R402TG для стандартних умов, а також R401H й R402H для систем, де необхідна підвищена витрата для кращого протоку теплоносія в радіатор, наприклад, в однотрубних системах опалення (див. рис. 2).

Зображення термостатчині клапани Рис. 2. Термостатичні клапани для стандартних умов

Випускається також серія термостатичних клапанів з попереднім налаштуванням для установки витрати теплоносія відповідно до проєкту. Дана серія має позначення TG та захисний ковпачок червоного кольору, під яким знаходиться шкала налаштувань і механізм регулювання (налаштування розрахованої витрати через клапан). Без спеціального ключа виконати переналаштування клапана неможливо – таким чином виключається можливість несанкціонованих змін параметрів роботи регулюючої арматури.

Для ручного регулювання приладів опалення випускають клапани Giacomini серії R5TG й R6TG, а також комплекти R705K й R706K в кутовому і прямому виконанні відповідно. Для того, щоб мати можливість від’єднати радіатор від системи опалення, а також для балансування (попереднього налаштування витрати теплоносія через радіатор) Giacomini у всіх випадках рекомендує використовувати відсічні клапани, наприклад, серій R16TG й R17TG (див рис. 3).

Зображення арматура для енргоефективності Рис. 3. Клапани для ручного регулювання та відсічні клапани

Термостатичні головки Giacomini

Термостатичні головки Giacomini (рис. 4) вирізняються широким асортиментом, що складається з кількох серій з різним дизайн-концептом, а також високою точністю й швидкістю спрацьовування.

Зображення термостатичні головки на радіатор опалення Рис. 4. Термостатичні головки

За приклад можна навести популярну серію округлих термоголовок R470 та зовні більш традиційну головку R460. Більшість термоголовок Giacomini випускається в двох варіантах: система швидкого монтажу Clip-Clap©, коли монтаж головки займає менше ніж 2 секунд, а інший – традиційна для багатьох виробників різьба 30 x 1.5 мм. Термостатичні головки серії R468 відрізняє висока швидкодія, є можливість повного замикання клапана без демонтажу з нього термоголовки та можливість обмеження діапазону регулювання аж до повного блокування можливості зміни налаштувань.

Динамічні термоклапани

Динамічні термостатичні клапани Giacomini серії DB (рис. 5) встановлюються на радіатори опалення та забезпечують автоматичне підтримання сталості витрати теплоносія, що надходить в опалювальні прилади. Застосування таких клапанів дозволяє підтримувати витрату теплоносія через опалювальні прилади на постійному рівні, а в разі змін навантаження всередині системи можна обійтися без використання балансувальних клапанів. Дане рішення дозволяє спростити налаштування та зменшити час введення в експлуатацію системи опалення, а в ряді випадків – знизити вартість обладнання.

Зображення клапан динамічний термостатичний Рис. 5. Динамічні термостатичні клапани Giacomini серії DB

Нові динамічні термостатичні клапани Giacomini DB мають широкий робочий діапазон: показник перепаду тиску, при якому забезпечується сталість потоку становить 150 кПа, а значення витрати – до 250 л/год. Діапазон цих характеристик набагато перевершує параметри аналогічної арматури, яка є на ринку.

Відео. Термостатичні клапани динамічні: налаштування

Арматура нижнього підключення опалювальних приладів

Енергоефективне управління опалювальними приладами при їх нижньому підключенні можна також організувати за допомогою спеціальної арматури.

Для сталевих панельних радіаторів Giacomini виробляє 4 серії вузлів нижнього підключення, найбільш популярні з яких вузли R383/R384 в прямому або кутовому виконанні, які містять у своєму корпусі та запірні клапани, й байпас для перепуску теплоносія. Вони можуть застосовуватися як у двотрубних, так і в однотрубних системах. Є також економічна серія R387/R388, яка призначена тільки для двотрубних систем, але при цьому має нищу ціну.

Зображення вузли для нижнього підключення радіаторів Рис. 6. Вузли для нижнього підключення R383 / R384 та R387 / R388

Для секційних радіаторів, наприклад, алюмінієвих або біметалічних Giacomini також пропонує використовувати всі переваги нижнього підключення з можливістю терморегулювання. У розпорядженні проєктувальників та монтажників є понад 10 серій вузлів нижнього підключення різної типології, схем подачі теплоносія й способу регулювання. Серед популярних рішень можна назвати компактний вузол R440, в якому подача теплоносія виконується всередину радіатора зондом, а випуск відбувається через відведення клапана.

Більшість вузлів нижнього підключення Giacomini відповідають універсальній концепції – вони постачаються з ручкою ручного регулювання, яка може бути знята для установки термоголовки – традиційної або електронної, у такому випадку клапан буде забезпечувати термостатичне регулювання й навіть можна буде реалізувати бездротове управління. Дані вузли нижнього підключення виготовляються у виконаннях як для двотрубних, так і для однотрубних систем – в останньому випадку в їх корпус вбудовується регульований байпас для перепуску частини теплоносія в іншу частину системи.

Бездротове керування опалювальними приладами

Нещодавно компанія Giacomini продемонструвала систему Klimadomotic (див. рис. 7), призначену в тому числі для бездротового керування клапанами, встановленими на опалювальних приладах. Нова електронна термоголовка Giacomini K470W – це хронотермостат з можливістю дистанційного керування по «внутрішньому» ZigBee-каналу зв'язку з можливістю роботи за 4-ма попередньо заданими тижневими програмами, а також в режимі ручного регулювання.

Зображення Giacomini Klimadomotic Рис. 7. Компоненти системи віддаленого керування Giacomini Klimadomotic

В якості керуючого модуля використовується контролер типу KD410 з великим кольоровим сенсорним екраном, яким задаються програми роботи опалювальних приладів та здійснюється контроль безпосередньо на самому екрані, або віддалено через канал WiFi та програмний застосунок Giacomini Connect для ПК, планшетів та смартфонів. Додатково в систему бездротового управління опалювальними приладами можна ввести кімнатні датчики температури й вологості, повторювачі для посилення бездротового сигналу, модулі для керування автономним котлом тощо.

Для більшої інформації звертайтеся до фахівців компанії «А-Кваттро», авторизованого дистриб’ютора компанії Giacomini в Україні.

«А-Кваттро»

м. Ужгород, вул. Швабська, 64А
Тел.: +38 (03122) 2-65-01
Моб.:+38 (050) 317-97-07
E-mail: office.giacomini@gmail.com
www.giacomini.com.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 421

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram