Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Герметики для з'єднань Loctite

Ефективність герметизації та ущільнення фланцевих з’єднань відіграє велику роль в усуненні витоків. Надійна герметизація дозволяє уникнути втрат при позапланових простоях обладнання. Поряд зі звичайними прокладками, для цього з успіхом можуть застосовуватися герметики Loctite виробництва німецької компанії Henkel

Зображення герметик для системи опалення Як свідчить практика, витоки крізь прокладки трапляються в основному через нерівності поверхні з`єднання. Іншими поширеними причинами є: послаблення або зміщення прокладки; прогин чи деформація фланця.

Відомий виробник пропонує рішення для усунення таких небажаних явищ – «рідкі» прокладки. Їх можна застосовувати, як на етапі монтажу трубопроводів, так і під час ремонту існуючих систем. Матеріали забезпечують 100% герметизацію з’єднань завдяки заповненню всіх нерівностей поверхні.

Особливості герметиків

Встановлені на етапі монтажу «рідкі» прокладки не зазнають усадки, зміщення чи ослаблення. Таким чином зберігається сила натягу кріпильних елементів. Крім того, вони забезпечують рівномірний розподіл навантаження, що знижує ризик розтріскування або зношення.

«Рідкі» прокладки також запобігають корозії, що полегшує демонтаж вузла. Вони здатні заповнювати мікроподряпини, тріщини та інші дефекти поверхні. А така їх властивість, як гнучкість, дає змогу зменшити масивність і вагу конструкції фланцевого з’єднання.

Із застосуванням «рідких» прокладок спрощується складність виробничих процесів за рахунок зменшення обсягу запасів звичайних прокладок різних розмірів і форм.

При виконанні ремонтів дають взнаки такі властивості матеріалів, окрім вищезазначених, як надзвичайно висока хімічна стійкість та опір розривам. Крім того, відсутня потреба в повторному затягуванні з’єднання.

Для компаній та фахівців, які займаються монтажем та обслуговуванням трубопровідних систем, все це означає зведення до мінімуму гарантійних претензій, скорочення виробничих витрат та, як підсумок, зміцнення конкурентоспроможності. Замовнику це гарантує запобігання витокам, підвищення надійності, уникнення позапланових простоїв і відмов устаткування.

Фланцевий герметик миттєвої дії

Зображення рідкий герметик для фланцевих з'єднань Як один з матеріалів компанія Henkel пропонує новинку – анаеробний герметик-гель Loctite 518. Це інноваційний продукт, показовим прикладом застосування якого є герметизація жорсткого фланцевого з’єднання діаметром 1 м диференціалу заднього моста кар`єрних самоскидів Terex (американська компанія, яка виробляє важку будівельну техніку – авт.).

Напівтвердий фланцевий герметик середньої міцності Loctite 518 за хімічним складом являє собою ефір диметакрилат. Він однокомпонентний, тобто не вимагає в процесі застосування змішування з іншими речовинами. Полімеризація відбувається за відсутності повітря при кімнатній температурі. При цьому міцність фланцевих з'єднань досягається відразу після монтажу, при невисоких тисках у системі.

Універсальний герметик забезпечує надійне зчеплення не тільки активних металів (наприклад, вуглецевої сталі), а й на пасивних поверхнях (алюміній). При цьому продукт полімеризується в невеликих зазорах глибиною до 0,25 мм. Допускається наявність на сполучених поверхнях незначних масляних або інших забруднень, що утворюються, наприклад, при застосуванні антикорозійних, захисних та мийних засобів. Робоча температура для виконаних із застосуванням герметику з`єднань – від мінус 75 до +150°С.

Герметик для високих температур і тиску

Зображення герметик для високих температур Є також рішення для екстремально високих температур і тиску: герметики Loctite NS 5540 та NS 5550. Це термічно активовані ущільнювальні сполуки, тобто такі, що тверднуть у присутності тепла. Вони використовуються для формування механічного ущільнення фланців та фітингів у з`єднаннях метал-метал. Термостійкі герметики можуть бути використані під час монтажу або ремонту, а також для додаткового покриття твердих прокладок, що покращує і подовжує термін їх використання.

Високотемпературні герметики знаходять застосування на таких підприємствах, як електростанції, сталепрокатні, нафтопереробні та інші заводи. Вони придатні для ущільнення систем, по яких транспортується пара, вуглеводні, газ та будь-які технологічні рідини. Характеризуються хімічною стійкістю до розчинників, олив, кислот.

Зображення рідкого герметика для високих температур Рідину Loctite NS 5540 можна наносити пензлем та ущільнювати фланці, що витримують тиск до 200 бар пари за температури до 700°C. У свою чергу, Loctite NS 5550 – це герметик у вигляді волокнистої пасти, призначений для ще вищих температур – до 815°C, і тиску до 340 бар. Продукт знаходить застосування у насосних кожухах, котлах, паросепараторах, теплообмінниках і т. п.

Детальну інформацію щодо «рідких» прокладок можна отримати на навчальних семінарах з технічного обслуговування і ремонту із застосуванням герметиків Loctite. Компанія Henkel пропонує повну технічну підтримку своєї продукції, а також проведення аудиту об’єкта, який дозволяє оцінити чинні підходи та надати відповідні рекомендації щодо застосування матеріалів.

TОВ «Хенкель Україна»

01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 120.
Тел.: +38 044 569 96 57
www.loctite.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 342


1 коментар

  • Користуюся герметиками для з'єднання, все працює.

5
5
5
Залишити коментар

Telegram