Енергонезалежність та експорт теплотехніки – головні теми «Першого форуму виробників теплотехніки», який провів «Теплоенергетичний кластер України». Понад 70 учасників обговорили шляхи розвитку галузі та можливості виходу на міжнародні ринки
У рамках ІІІ Українського Будівельного Конгресу, 14 листопада пройшов «Перший форум виробників теплотехніки». Подія зібрала понад 70 учасників з усієї країни – представників бізнесу, експертів у сфері енергоефективності, виробників теплотехнічного обладнання та органів державного управління. Зал був переповнений до самого кінця, що свідчить про зацікавленість учасників у темах, що висвітлювали.
Форум став важливим майданчиком для обговорення питань енергонезалежності та модернізації української інфраструктури. Йшлося про інновації в теплотехніці, нові підходи до енергоефективного будівництва та підтримку локального виробництва.
Розпочали з панельної дискусії «Об'єднані енергією: люди та ідеї, що розвивають теплоенергетичну галузь України», де виступили Олексій Лещінський, президент Теплоенергетичного кластера України та Андрій Гевко, віцепрезидент. Вони наголосили на важливості обʼєднання та співпраці, адже таким чином буде розвиватися галузь і кожен виробник окремо. Як приклад навели успіхи, яких вже досягнув кластер за перший рік існування у напрямі експорту, а також співпраці з громадами.
Однією з ключових тем під час Форуму став вихід українських виробників на ринок ЄС. Ілля Гальчук, представник компанії Grundfos, поділився свіжою аналітикою та трендами європейського ринку для виробників теплотехніки. Особливо жвавою була дискусія на тему «Тендери та закупівлі», яку модерував Артем Моргун (Sirius Law). Учасники могли поставити запитання, що найбільше їх турбують у державних закупівлях, запрошеним гостям – Ірині Сопилюк (Міністерство економіки України) та Ігорю Архипенку (платформа «Е-Тендер»).
Йшлося про виклики, повʼязані із перевірками та штрафами, складнощами із документацією під час участі у тендерах. Не оминули й тему прогалин у законах, а також підставних учасників та неринкових цін. Після насиченої дискусії перейшли до практичних порад, де Микола Скрипник (Abplanalp Україна) розповів про можливості оптимізації виробництв та покращення енергоефективності за використання прогресивного обладнання.
На панелі, присвяченій фінансуванню українського бізнесу, Яна Шумунова із Sense Bank представила програми державної підтримки, що спрямовані на залучення інвестицій у галузь. На завершення ділової частини форуму відбулася дискусія, яка відкрила новий погляд на експортні можливості для виробників теплотехніки – «Від локального до глобального». Модерувала розмову Оксана Донска, консультантка з експорту Української Асоціації Меблевиків, а досвідом та спостереженнями ділилися учасники Теплоенергетичного кластера України – Олександр Куцевич (Termojet), Артем Лещінський (Paskal), Олександр Васильєв (TENKO), Віктор Куйдич (KHT). Також до дискусії приєдналася представниця Торгово-промислової палати України Валерія Забашта і Микола Андрущенко («Гарант»).
Говорили про перспективні, часом дуже неочевидні, країни для виходу на експорт, про досвід сертифікації української продукції та партнерства з іноземними компаніями.
Головний висновок – українським виробникам точно варто виходити на нові ринки, адже співвідношення якості, ціни та сервісності наших компаній є вагомою конкурентною перевагою.
Ключовою ідеєю Першого форуму виробників теплотехніки було об’єднання компаній з усієї України, що працюють у сфері теплоенергетики, задля спільного розвʼязання проблем, лобіювання інтересів перед державою та розвиток галузі. Зважаючи на цікаві дискусії, що тривали впродовж форуму, схвальні відгуки від учасників, а також нові партнерства, які тут сформувалися, можна вважати, що фундамент для розвитку успішно закладено!
Бліц-інтерв'ю з Олексієм Лещінським, президентом «Теплоенергетичного кластера України»
AW-Therm: Як ви оцінюєте ефективність діяльності кластеру за минулий рік? Яких результатів вдалося досягти?
Олексій Лещінський: Перше, що можна оцінити – те, що Теплоенергетичний кластер України відбувся, як інституція. Тобто ми з умовного стартапу, ідеї переросли в організацію. Кластер не завершив свою роботу на самому початку, а показав результати і зараз ми рухаємося далі у взаємодію із зовнішнім світом.
Протягом першого року існування ми взяли участь у трьох закордонних виставках. Крім цього, всередині Кластера постійно відбувається розподіл замовлень між учасниками.
Окрім нових експортних контрактів, нам вдалося створити спільний продукт — якісний енергозберігаючий котел з низьким рівнем викидів в атмосферу шкідливих речовин. Даний котел сертифікувала німецька лабораторія TÜV – це найвищий стандарт якості, і ми єдині в Україні, хто його отримав. Дуже цим пишаємося!
AW-Therm: Є нові бажаючі приєднатися до кластеру? Яким критеріям повинні відповідати нові компанії?
Олексій Лещінський: Бажаючі вступити у Кластер є і наша ціль на найближчі півроку — зрости до 50 учасників. Для цього у нас є дві можливості: стати учасником — це саме українські виробники, або асоційованим членом — це всі дотичні компанії з ланцюга створення теплотехнічних рішень.
AW-Therm: Які плани щодо розширення географії експорту української теплотехніки, наприклад прийняти участь у виставці ISH 2025? Які ринки є найбільш перспективними?
Олексій Лещінський: Ми вже готуємося до виставки ISH 2025. Там буде представлено спільний стенд учасників Теплоенергетичного кластера і нам точно буде що показати.
Зрозумілий для нас експортний ринок — це Європа, але він доволі складний. Ми цілимся на далекі ринки, зараз розглядаємо Індію, а також такі великі ринки, як США і Канада.
Для отримання детальної інформації та матеріалів Форуму звертайтеся:
Телефон: 067-792-55-55
Пошта: tcu.cluster@gmail.com
Сайт: tcu.org.ua
Facebook
linkedin
Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok. Долучайтесь!
Переглянуто: 1 955