Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Oventrop FloorCon: адаптивне керування поверхневим опаленням/охолодженням

Розвиток теплових насосів призвів до того, що зараз важко собі уявити приватний будинок без поверхневого опалення. Окрім розрахунку тепловтрат нагальним питанням є правильний гідравлічний розрахунок та балансування окремих контурів «теплої підлоги» під час пускових робіт

Різні площі контурів, приміщень та орієнтація будівлі призводять до того, що інколи дуже проблематично якісно збалансувати систему поверхневого опалення/охолодження. На виставці ISH-2023 у Франкфурті (Німеччина) компанія Oventrop представила свою нову розробку для подібних систем – комутаційний блок з вбудованим контролером FloorCon F (рис. 1).

Зображення Oventrop FloorCon F300

Рис. 1. Комутаційний блок FloorCon F200

FloorCon створений для роботи систем поверхневого опалення/охолодження без попереднього гідравлічного налаштування контурів. Гідравлічне балансування здійснюється за допомогою температурних датчиків кожного окремого контуру виміри яких в постійному режимі відстежуються контролером FloorCon. У якості виконавчого механізму використовуються стандартні 2-позиційні термоелектричні приводи Aktor T 2P 230В NC, що дозволило зменшити загальну ціну всього обладнання для проєкту.

Контроль температури подачі за потребою забезпечує додаткову ефективність роботи джерела тепла та оптимізує витрати для опалення.

Як ми вже сказали, FloorCon працюють з системами поверхневого охолодження тому мають можливість приєднання датчика контролю точки роси та центрального сигналу від теплового насосу «Change-Over» для перемикання режимів з опалення на охолодження і навпаки.

До кожного FloorCon можливо підключити до 8 зон регулювання (термостатів) та до 12 термоелектричних приводів. В залежності від зони підключаються від 1 до 3 приводів на одну зону.

У якості кімнатних термостатів можливо використовувати як вже існуючи термостати (при реконструкції), так і нову лінійку кімнатних термостатів Oventrop ClimaCon F (рис. 2) про які ми розповідали вже раніше (тут вставити посилання на статтю). Гармонійне поєднання дизайну та функціональності з керуванням термостатів через смартфон дозволяє оптимально витрачати енергоресурси при незмінному комфорті.

Зображення Oventrop ClimaCon F310

Рис. 2. Кімнатні термостати ClimaCon F310 та ClimaCon F90

Відео. Кімнатні термостати Oventrop ClimaCon

Додаткові функції FloorCon:

  • Можливість керування котлом або насосом;
  • Робота від стандартної електромережі не потребує додаткового трансформатора або джерела живлення;
  • Функція захисту насосу;
  • Можливість регульованого зниження температури (наприклад вночі) через групування до 4 зон керування за допомогою зовнішніх кімнатних термостатів з таймером ClimaCon F.

Що отримує споживач при користуванні комутаційним блоком FloorCon спільно з кімнатними термостатами ClimaCon?

  • Швидке, просте та безпечне введення в експлуатацію: повне гідравлічне балансування без ручного регулювання;
  • Зниження витрат: використовуються недорогі термоелектричні приводи;
  • Використовуються наявні кімнатні термостати під час реконструкції системи;
  • Висока ефективність: постійна оптимізація балансування та адаптивний контроль температури подачі, оптимальний для використання тепловими насосами;
  • Вільне призначення каналів за допомогою FloorCon F 300, наприклад, для попереднього монтажу або незвичайних конфігурацій контурів опалення.

Більше інформації та схемних рішень, споживач може отримати у технічних фахівців Oventrop та на сайті.

Oventrop GmbH & Co. KG

Paul-Oventrop-Straße 1
Моб. +38-067-323-01-01
Моб. +38-067-547-65-19
Е-mail: oventrop@ukr.net
www.oventrop.com

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 105

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram