Агресія Російської Федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні виданням у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію з світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


DONATE

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Електрифікація у промисловому опаленні: новий електричний паровий котел Bosch ELSB

Забезпечення енергоефективності та екологічної безпеки – головний тренд сучасної теплотехніки. Парові котли призначені для забезпечення технологічною парою виробничих підприємств різних галузей: промислових, сільськогосподарських та підприємств харчової промисловості. Розглянемо новий електричний паровий котел Bosch ELSB

Зображення Bosch ELSB

Кліматично нейтральний та 100 % електричний – саме таким є новий паровий котел Bosch ELSB. Використовуючи котел ELSB, можна отримати до 7,5 тонн пари на годину пари з розрахунковим тиском 24 бар – ефективність котла сягає 99.6 %. При використанні електроенергії, отриманої з відновлюваних джерел, робота котла буде повністю CO₂-нейтральною та екологічно чистою.

Електричний котел Bosch ELSB має індивідуальну конфігурацію, він виробляється та оснащується під кожен окремий проєкт. Запасні нагрівальні елементи вже наявні в стандартній комплектації котла для підвищення експлуатаційної готовності. Котел ELSB може бути інтегрований у існуючі котельні системи, що дозволяє комбінувати режими роботи обладнання.

Паровий простір котла ELSB забезпечує високу якість пари з низьким вмістом залишкової вологи. Завдяки можливості регулювання вихідної потужності виробництва пари, тиристорне управління забезпечує надзвичайно високий рівень ефективності в усьому діапазоні навантажень. Крім того, потужність може автоматично регулюватися залежно від потреби або від наявного надлишку згенерованої електроенергії.

Bosch ELSB не утворює жодних відпрацьованих газів. На місці встановлення не потрібні ані димові труби, ані системи очищення продуктів згорання, ані інфраструктура постачання палива. Дозвіл та технічне обслуговування системи відведення димових газів також не потрібні. Це дозволяє зекономити місце, час та витрати на встановлення.

Система управління котла BCO дозволяє легко керувати роботою котла ELSB з сенсорного екрана. Система управління SCO також пропонує можливість інтеграції в систему кількох котлів. Обидві системи управління Bosch сумісні з усіма звичайними системами управління та, додатково за вибором, можуть бути обладнані захищеним віддаленим доступом.

Додатково до котельного обладнання, Bosch пропонує обладнання для водопідготовки, управління конденсатом і енергозбереження для котла ELSB. Залежно від конкретних вимог можна отримати всю систему від одного постачальника.

Основні технічні характеристики електричного парового котла Bosch ELSB:

 • Теплоносій: насичена пара високого тиску.
 • Потужність від 350 до 7 500 кг/год.
 • Джерело енергії: електроенергія (400/690 В).
 • Максимальний допустимий тиск до 24 бар.
 • Максимальна температура до 224 °C.
 • Максимальна ефективність до 99,6 %.

Ключові переваги котла Bosch ELSB:

 • Високоефективне виробництво пари до 7,5 т/год з використанням лише електроенергії: без процесу горіння та викидів;
 • Висока якість пари, швидка модуляція;
 • Зниження витрат: відсутність системи димовидалення та подачі палива;
 • Спеціальна конструкція, надійна робота і проста експлуатація;
 • Інтелектуальне управління котлом та проста інтеграція в існуючі котельні;
 • Розумне керування: можливість використання надлишку електроенергії (опційно).

Окрім процесу генерації пари без утворення викидів, додатковою перевагою котла ELSB є гнучкість роботи: він швидко і точно реагує на зміну навантаження в зв’язку зі змінами в потребі у виробництві пакувальної продукції. Порівняно з котлом з газовим пальником, котел ELSB може швидше виходити на повну потужність та працювати з максимальною ефективністю в усьому діапазоні навантажень: від 0 до 100 %. Крім того, відсутні втрати, пов’язані з попередньою вентиляцією топки при ввімкненні та вимкненні котла.

Електроживлення та система керування котлом (BCO) ідеально сумісні із існуючою системою. BCO дозволяє оптимізувати взаємодію між котлом ELSB, паровим акумулятором та обладнанням, що споживає пару в процесі виробництва. Це забезпечує постійну високу якість пари, ефективність та надійність процесу виробництва. Деаераційний модуль автоматично подає на котел підготовлену підігріту живильну воду.

Застосування електричного парового котла Bosch ELSB

Одним з перших об’єктів, де було встановлено Bosch ELSB стало підприємство харчової промисловості в Ісландії, де пара необхідна для виробництва пакування рибної продукції. Завод використовує котел ELSB паропродуктивністю 4 т/год, який працює на електроенергії, виробленій з відновлюваних джерел, таких як вода та вітер, таким чином застосовуючи сталу ресурсозберігаючу технологію генерації електроенергії.

Відео. Електричний паровий котел Bosch ELSB: огляд на об’єкті

Дізнавайтеся більше інформації про комерційні та промислові рішення Bosch та Buderus, а також реалізовані проєкти в Україні за посиланням: www.buderus.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі AW-Therm та корисні відео на Youtube-каналі. Долучайтесь!

Переглянуто: 3 032

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram