Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Частотні перетворювачі Honeywell

Компанія Honeywell (США) відома у всьому світі своїми високотехнологічними розробками. Одна з них – частотні перетворювачі для двигунів вентиляторів, насосів і компресорів, що використовуються у системах водопостачання та кліматизації. Ці пристрої дозволяють економити енергоресурси, а також продовжити ресурс роботи обладнання, що використовується

Пристрої, що створюють об'ємну витрату – вентилятори, насоси та компресори – як і раніше часто застосовуються без регулювання швидкості обертання. При цьому витрата контролюється традиційним чином за допомогою дроселів, клапанів, редукторів або заслінок. Типова система розрахована на пікове навантаження, необхідність в якому при експлуатації виникає досить рідко. Це означає також, що для більшості часу використання вентилятори та насоси розраховані з великим "запасом". При відсутності регулювання швидкості обертання марно витрачається велика кількість енергії.

Регулювання включенням/виключенням призводить до високих механічних навантажень і перепадів тиску, пов'язаних з багаторазовими пусками і зупинками, піками споживання електроенергії при пусках двигуна, гідроударів.

Об'ємна витрата зростає пропорційно швидкості обертання, в той час як тиск змінюється пропорційно квадрату швидкості обертання. Для енергозбереження найбільш істотно те, що споживання електроенергії пропорційно третьому ступеню швидкості обертання. Це означає, що навіть мінімальне зменшення швидкості обертання вже може вести до великої економії електроенергії. Наприклад, при 75% швидкості обертання досягається 75% об'ємної витрати, що вимагає, однак, лише 42% споживання енергії в порівнянні з тим, що необхідно при повній об'ємній витраті.

Домогтися енергозаощадливого регулювання дозволяють частотні перетворювачі Honeywell. Серед їх основних переваг: малі габаритні розміри, вбудовані RFI/EMC фільтри для усунення електромагнітних та радіоперешкод, висока частота модуляції для зниження шуму.

Про якісність використовуваних комплектуючих говорить те, що пристрої можуть експлуатуватися з робочою температурою до +50°С і перевантаженням 150%. Тобто існує запас потужності. Електронні плати частотних перетворювачів захищені від пилу і вологи епоксидним покриттям. Радіатори та повітряні канали охолодження відокремлені від електричних деталей для запобігання забруднення охолоджуючим повітрям.

У конструкції використовуються довговічні та надійні конденсатори без електроліту. Управління вентилятором охолодження здійснюється за допомогою контролю температури.

Компанія пропонує кілька типів перетворювачів для різних варіантів використання.

Hon_Ris_1Моделі SmartDrive Compact характеризуються потужністю від 0,37 до 5,50 кВт і класом захисту IP20. Вони призначені для управління швидкістю двигуна зі змінним і постійним крутним моментом. Пристрої оснащені ПІД-регулятором. Є можливість керування каскадом до 3-х насосів/вентиляторів з автозаміною і резервом без окремого контролера. Для зв'язку використовується протокол Modbus RTU. У лінійці є перетворювачі для підключення до побутової однофазної мережі змінного струму.Hon_Ris_2

Трифазні пристрої NXL HVAC (1,1 – 30,0 кВт), крім перерахованих вище функцій, оснащені ПІД-регулятором з розширеними можливостями, а також мають клас захисту IP21 та IP54.

І, нарешті, найбільш потужні – частотні перетворювачі SmartDrive HVAC (1,1 – 160,0 кВт). У них передбачена можливість використання часових програм (вбудований годинник реального часу). Крім протоколу зв'язку ModbusRTU, можуть використовуватися й інші – Bacnet MS/TP, Metasys N2, Modbus TCP/IP, Bacnet IP, LONworks.

Таким чином, в лінійці частотних перетворювачів, що пропонує компанія Honeywell, можна вибрати найоптимальніший для потреб тієї чи іншої системи з тим, аби зробити її більш енергоефективною.

ІП «Хоневелл Україна»
Департамент засобів управління і автоматизації
для систем ОВВК
м. Київ, вул. Радищева, 10/14, БЦ «ІРВА»
тел.: +38 044 351-15-50
факс: +38 044 351-15-51

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 224

Вас може зацікавити:Залишити коментар

Telegram