Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Блок для душу TECE

Блок підключення душового змішувача Hygiene Box компанії TECE (Німеччина) забезпечує термічне відокремлення циркуляційного контуру гарячого водопостачання і надійно запобігає передачі тепла через арматуру на холодну воду. Зібраний з готових компонентів, пристрій запобігає недопустимому нагріванню води, а також перешкоджає розвитку патогенних мікроорганізмів, зокрема бактерій роду Legionella

TECE З метою більш надійного забезпечення санітарно-гігієнічних вимог до питної води вже декілька років все частіше застосовується монтаж подвійних прохідних настінних кутників. Вони прийшли на заміну поширеному раніше трійниковому з’єднанню з патрубком. Цей метод ефективно забезпечує безперебійний водообмін, навіть у випадках, коли змішувачем не часто користуються.

Проте виникла інша проблема: при такому типі монтажу циркуляційний контур, вода в якому має температуру 60°С, проходить у безпосередній близькості від патрубка змішувача, а це означає, що змонтовані фітинги нагріваються.

Завдяки хорошій теплопровідності матеріалів душової арматури модуль холодного водопостачання також згодом нагрівається до температур, які значно перевищують рекомендовані гігієнічними нормами (25°C). Це створює сприятливі умови для розмноження бактерій роду Legionella, які можуть спричинити захворювання дихальних шляхів, та інших патогенних мікроорганізмів.

Проектуючи блок Hygiene Box, фахівці компанії TECE орієнтувались на монтажні ситуації, в яких циркуляційні труби проходять над місцем під’єднання змішувача. Подача на фітинг йде через короткий патрубок, що проходить вертикально вниз. Після процесу змішування, за відповідних умов, у цьому патрубку відбувається термічна стратифікація, що зменшує теплообмін з арматурою. Цей процес залежить від довжини, діаметра та матеріалу, який використовується для патрубка. Якщо він занадто короткий, тепло все ж передається через фітинг на холодну воду. А довгий патрубок зменшує теплообмін, але створює ризик застою води.

Готовий до під’єднання блок підключення душового змішувача Hygiene Box забезпечує практичне вирішення цієї проблеми. Блок направляє трубу гарячого водопостачання над настінним кутником. У короткому вертикальному сполучному модулі між настінним кутником і циркуляційним контуром створюється стійка теплова стратифікація, яка забезпечує термічне відокремлення контуру гарячого водопостачання та патрубка змішувача. Це запобігає недопустимому нагріву в частині холодного водопостачання.

Надійність функціонування пристрою підтверджена дослідженнями, проведеними за допомогою тепловізора.

Гідроізольований і готовий до підключення блок TECE Hygiene Box пропонується окремо для підведення гарячої води, як монтажний блок з двома настінними кутниками для підведення гарячої та холодної води, а також як санітарно-технічний модуль для системи «сухого» монтажу TECEprofil.

На ілюстрації представлені дві термограми, зняті приблизно через 45 хв після закінчення забору води: на знімку ліворуч – для традиційного під’єднання; на знімку праворуч – для блока Hygiene Box. Блок охолоджує фітинг, що гарантує оптимальні санітарно-гігієнічні характеристики води.

ТОВ «ТЕСЕ Україна»
03189, Київ, вул. Академіка Вільямса,
буд. 3/7, оф. 7
тел.: +38 044 596 59 46
факс: +38 044 596 59 47
info@tece.ua
http://www.tece.ua/

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 788


Залишити коментар

Telegram