Агресія Російської Федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні виданням у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію з світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


DONATE

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Блок для душу TECE

Блок підключення душового змішувача Hygiene Box компанії TECE (Німеччина) забезпечує термічне відокремлення циркуляційного контуру гарячого водопостачання і надійно запобігає передачі тепла через арматуру на холодну воду. Зібраний з готових компонентів, пристрій запобігає недопустимому нагріванню води, а також перешкоджає розвитку патогенних мікроорганізмів, зокрема бактерій роду Legionella

TECE З метою більш надійного забезпечення санітарно-гігієнічних вимог до питної води вже декілька років все частіше застосовується монтаж подвійних прохідних настінних кутників. Вони прийшли на заміну поширеному раніше трійниковому з’єднанню з патрубком. Цей метод ефективно забезпечує безперебійний водообмін, навіть у випадках, коли змішувачем не часто користуються.

Проте виникла інша проблема: при такому типі монтажу циркуляційний контур, вода в якому має температуру 60°С, проходить у безпосередній близькості від патрубка змішувача, а це означає, що змонтовані фітинги нагріваються.

Завдяки хорошій теплопровідності матеріалів душової арматури модуль холодного водопостачання також згодом нагрівається до температур, які значно перевищують рекомендовані гігієнічними нормами (25°C). Це створює сприятливі умови для розмноження бактерій роду Legionella, які можуть спричинити захворювання дихальних шляхів, та інших патогенних мікроорганізмів.

Проектуючи блок Hygiene Box, фахівці компанії TECE орієнтувались на монтажні ситуації, в яких циркуляційні труби проходять над місцем під’єднання змішувача. Подача на фітинг йде через короткий патрубок, що проходить вертикально вниз. Після процесу змішування, за відповідних умов, у цьому патрубку відбувається термічна стратифікація, що зменшує теплообмін з арматурою. Цей процес залежить від довжини, діаметра та матеріалу, який використовується для патрубка. Якщо він занадто короткий, тепло все ж передається через фітинг на холодну воду. А довгий патрубок зменшує теплообмін, але створює ризик застою води.

Готовий до під’єднання блок підключення душового змішувача Hygiene Box забезпечує практичне вирішення цієї проблеми. Блок направляє трубу гарячого водопостачання над настінним кутником. У короткому вертикальному сполучному модулі між настінним кутником і циркуляційним контуром створюється стійка теплова стратифікація, яка забезпечує термічне відокремлення контуру гарячого водопостачання та патрубка змішувача. Це запобігає недопустимому нагріву в частині холодного водопостачання.

Надійність функціонування пристрою підтверджена дослідженнями, проведеними за допомогою тепловізора.

Гідроізольований і готовий до підключення блок TECE Hygiene Box пропонується окремо для підведення гарячої води, як монтажний блок з двома настінними кутниками для підведення гарячої та холодної води, а також як санітарно-технічний модуль для системи «сухого» монтажу TECEprofil.

На ілюстрації представлені дві термограми, зняті приблизно через 45 хв після закінчення забору води: на знімку ліворуч – для традиційного під’єднання; на знімку праворуч – для блока Hygiene Box. Блок охолоджує фітинг, що гарантує оптимальні санітарно-гігієнічні характеристики води.

ТОВ «ТЕСЕ Україна»
03189, Київ, вул. Академіка Вільямса,
буд. 3/7, оф. 7
тел.: +38 044 596 59 46
факс: +38 044 596 59 47
info@tece.ua
http://www.tece.ua/

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі AW-Therm. Підписуйтесь!

Переглянуто: 2 720


Залишити коментар

Telegram