Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Автономне опалення зрідженим газом котлами BAXI

Ваш будинок вже побудований? Задумалися про вибір енергоресурсів для автономного опалення? Якщо газова магістраль проходить в декількох кілометрах від будинку, підключення до неї фінансово недоцільно. Нерідко відсутня навіть технічна можливість підключення до магістрального газопроводу. Зазвичай в таких випадках власники заміських будинків як паливо використовували дизель та електрику, але зараз це досить дорого. Автономне опалення житлового будинку зрідженим газом — знахідка для власників заміської нерухомості

Зображення настінного газового котла baxi Зрідженим нафтовим газом прийнято називати вуглеводневі гази (ЗВГ) на основі суміші зріджених під тиском легких вуглеводнів з температурою кипіння від мінус 50 до 0°C. Сьогодні для систем автономного газопостачання використовують суміш зрідженого технічного пропану і бутану (СПБТ, згідно з ДСТУ 4047-2001). Зріджений вуглеводневий газ (ЗВГ) при невеликому підвищенні тиску переходить у рідкий стан. Тоді його можна легко перевозити і зберігати. При зниженні тиску або невеликому підвищенні температури «рідкий» газ починає випаровуватися і переходить у газову фазу, закінчуючись насиченням. Тиск насичених випарів залежить тільки від температури навколишнього середовища і не залежить від кількості рідини.

Застосування ЗВГ як джерела для опалення будинку зберігає всі переваги автономного опалення на природному магістральному газі, за винятком поточних витрат на газ. При використанні ж конденсаційних котлів як теплогенераторів шкідливі викиди знижуються в рази, а економія газу може досягати 30%! Також перевагами застосування ЗВГ є безпечне і компактне зберігання палива (газгольдер компактний, його можна закопати у ґрунт і звільнити простір на ділянці), зручна доставка скрапленого газу, надійна, проста і довговічна система автономного опалення.

При виборі теплогенератора слід звернути увагу на можливість його роботи на ЗВГ. Не всі виробники котлів допускають переведення на інший вид палива. Обладнання BAXI, що працює на природному газі, також може бути застосовано як теплогенератор на ЗВГ. Для переведення традиційних котлів BAXI на ЗВГ (в інструкції тип газу G31) сервісному спеціалісту досить виконати три операції:

  1. «Повідомити» платі, що тепер котел працює на G31 (ЗВГ) (змінити за допомогою панелі керування параметри налаштування котла);
  2. Установити форсунки для ЗВГ з меншим прохідним отвором (доступні як аксесуар);
  3. Переналаштувати газовий клапан (згідно з таблицею в інструкції до котла).

Для побутових конденсаційних котлів BAXI із системою GAC операція відбувається взагалі без додаткових витрат – необхідно просто запустити процедуру автоматичного налаштування, газовий котел сам розпізнає тип газу і відповідно налаштує котел.

Активне використання власниками приватних будинків і промисловими підприємствами системи автономного газопостачання ЗВГ дає можливість оцінити її переваги і надійність. Низька витрата палива відмінної якості, зручна експлуатація і тривалий термін служби газового устаткування – це безсумнівні переваги автономного газопостачання. Не варто забувати і про можливість досить швидкої переорієнтації обладнання BAXI з метану на пропан і назад. Крім того, автономна газифікація це економічно виправдана система постачання ЗВГ у порівнянні з такими джерелами опалення, як електроенергія і дизельне паливо.

Представництво BAXI S.p.A. в Україні
01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 121, оф. 4
Тел./факс: +38 044 235-96-59
Е-mail: BAXI@email.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 782


Залишити коментар

Telegram