Агресія Російської Федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні виданням у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію з світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


DONATE

Мерч AW-Therm інтернет магазин

ASG-Plast PERT type II – труба для «теплої підлоги»

Система водяної «теплої підлоги» зараз на хвилі популярності. Сьогодні в пропозиціях майже кожного бренду можна знайти велику кількість виробів та девайсів для неї. Проте, незважаючи на велику кількість такої продукції, головним фактором успіху підлогового опалення є якість та надійність труб. Наразі найбільш оптимальною пропозицією на ринку є труби для водяної «теплої підлоги» PERT type II від компанії ASG-Plast

Вже протягом достатньо довгого періоду часу ринок систем опалення пропонує декілька варіантів труб для «теплої підлоги». Основним конкурентним фактором у різних виробників є, як правило, вибір матеріалу, з якого виробляється труба. На першому етапі розвитку даних систем першість тримали труби із зшитого поліетилену. Труби з такого матеріалу виробляються різними методами і в результаті ми отримуємо три варіанти продукції: РЕХ-а, PEX-b та PEX-c.

Баланс між якістю, продуктивністю виробництва та вартістю змусив учасників ринку шукати інші варіанти. Деякі компанії стали на шлях зниження якості для того, щоб конкурувати за рахунок ціни. Дехто залишився вірним своїй первинній стратегії. Проте декілька компаній почали випускати трубу із іншого матеріалу – PERT. І, якщо спочатку до нього були деякі питання (недовготривала стійкість до роботи при температурах вище за 70°С), то з апгрейдом матеріалу до PERT type II вони зникли. Далі розглянемо переваги труби ASG-Plast PERT type II для водяної «теплої підлоги».

Молекулярна структура труби PERT

Відразу потрібно сказати, що PERT не є одним із видів РЕХ. Це – температуро-стійкий поліетилен із розгалуженою молекулярною структурою. Просторові бокові відгалуження октенової групи створюють надійні переплетення макромолекул. За рахунок цього PERT не потрібно піддавати процесу «зшивання». Це спрощує процес екструзії трубопроводу, дозволяє використовувати простіше і більш надійне обладнання та підвищує швидкість виробництва, що в свою чергу впливає на зниження вартості готового продукту.

Хімічні та фізичні властивості PERT

Оновлений PERT не поступається в параметрах зшитому поліетилену, тому може бути застосований в тих же системах, що і РЕХ, а саме таких як:

  • питне водопостачання;
  • холодне та гаряче водопостачання;
  • низькотемпературне опалення («тепла підлога»);
  • високотемпературне опалення (радіаторні системи).

Крім цього, PERT залишається термопластом та піддається зварюванню (як і поліпропілен). До того ж він піддається повторній обробці та використанню.

Конструкція труби ASG-Plast PERT

Зображення конструкція труби ASG-Plast PERT type II Труба ASG-Plast PERT має 5-ти шарову конструкцію. На основний шар PERT наносяться наступні шари в такій послідовності: адгезив (клей), EVOH, адгезив, PERT.
Антидифузійний бар’єр із етилен-вініл гідроксиду виконує функцію захисту труби від проникнення до системи повітря.

Зовнішній шар поліетилену захищає EVOH від деформації та зовнішніх пошкоджень. Це дуже важливо, тому що у випадку пошкодження кисневого шару така труба
втрачає захист від проникнення повітря.

Клейові шари забезпечують надійне з’єднання всіх шарів між собою.

Переважна більшість аналогів на ринку має 3-х шарову структуру труби. Без зовнішнього шару поліетилену.

Асортимент ASG-Plast PERT type II

Випускається в бухтах довжиною 200 та 600 метрів. Це зручно для монтажу у випадку наявності великої кількості контурів: скорочується кількість відходів. Зовнішній діаметр – 16 мм, товщина стінки – 2 мм. В підсумку можна сказати, що найбільш оптимальний вибір для «теплої підлоги» – це труба ASG-Plast
PERT type II.

Більше інформації:
Тел/факс: +38 (048) 734-47-57
E-mail: office@santehraj.com.ua
www.santehraj.com.ua

Читайте статьи и новости в Telegram-канале AW-Therm. Подписывайтесь на YouTube-канал.

Переглянуто: 3 928


Залишити коментар

Telegram