Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Арматура IVR від Heat-PEX

М. Ківенко

З метою розширення асортименту компанія ВФ «Хітпекс Україна» склала угоду із заводом IVR про співпрацю. В рамках договору була домовленість про виготовлення заводом певного асортименту арматури для систем опалення та водопостачання під брендом Heat-PEX

Якість, сервіс та інновації: ось пріоритети компанії IVR, яка долучилася тепер до виробництва арматури з торговою маркою Heat-PEX. Італійська компанія IVR, створена в 1973 році, пройшла довгий шлях напруженої праці та розвитку. Вона завоювала довіру професіоналів у більш ніж 60 країнах світу, а її продукція відзначена більш ніж 30 авторитетними сертифікаційними організаціями. IVR входить до групи Tecnomors, яка виробляє обладнання для заводів Мерседес, БМВ, Вольво, Фольксваген, Крайслер, Фіат, Пежо, Тойота, Кавасакі роботікс, Кітагава, Нортех та інших. Компанія вже протягом 30 років впевнено користується авторитетом серед найкращих світових виробників кульових кранів для водопостачання, газу та індустріального сегмента, а нещодавно зробила нові кроки у розвитку виробництва та асортименту.

У 2001 році був побудований новий завод й були зроблені масштабні інвестиції в нове виробництво та найсучасніше високоефективне обладнання. Відділ «Дослідження та розвитку» компанії IVR на запити клієнтів з різних сегментів ринку створив групи нової продукції, серед яких: вентилі для систем опалення, термостатичні вентилі, вузли контролю та обліку, компоненти «теплої підлоги».

Для IVR особливо важливим є також піклування про навколишнє середовище. Екологічно чистий підхід застосовується на всіх етапах виробництва та вибору використовуваних екологічно чистих матеріалів, що відповідає філософії компанії ВФ «Хітпекс Україна».

Колектори із нержавіючої сталі з витратомірами (арт. 802)

Колектори виготовляються із нержавіючої сталі AISI 304 та використовуються в системах низькотемпературного опалення (рис. 1). Робочі параметри: температура – 70°С, тиск – 6 бар. Кількість виходів від 2 до 12 із різьбою 3/4» Євроконус. Колектор подачі оснащений витратомірами із шкалою від 0,5 до 5 л/хв, зворотний колектор обладнаний регулювальними клапанами з можливістю встановлення на них термоприводів. Крім того, кожен колектор обладнаний ручними спускними клапанами повітря та дренажними кранами.

Зображення Колектор IVR із нержавіючої сталі з витратомірами (арт. 802) Рис. 1. Колектор із нержавіючої сталі з витратомірами (арт. 802)

Колектори із нержавіючої сталі з балансувальними клапанами (арт. 803)

Колектори виготовляються із нержавіючої сталі AISI 304 та використовуються в системах високо та низькотемпературного опалення (рис. 2). Робочі параметри: температура – 100 °С, тиск – 10 бар. Кількість виходів від 2 до 12 з різьбою 3/4» Євроконус.

Зображення Колектор IVR із нержавіючої сталі з балансувальними клапанами Рис. 2. Колектор із нержавіючої сталі з балансувальними клапанами (арт. 803)

Колектор подачі оснащений балансувальними клапанами, зворотний колектор обладнаний регулювальними клапанами з можливістю встановлення на них термоприводів. Крім того, кожен колектор обладнаний ручними спускними клапанами повітря та дренажними кранами.

Змішувальні групи (арт. 711, 712)

Для регулювання температури теплоносія в системах поверхневого опалення пропонуються змішувальні групи для встановлення безпосередньо на колекторі (рис. 3). Є дві моделі із фіксованою точкою регулювання:

  • з термостатичним клапаном та термоголовкою із заглибною гільзою;
  • з термозмішувальним клапаном.

Змішувальні групи із термостатичним клапаном та термоголовкою із заглибною гільзою (арт. 711, рис. 3) оснащені клапаном з Kvs 3,5, та можуть змішувати температуру від 20 до 60°С. Група також має в комплекті гільзу для заглибного датчика, яка монтується або в спеціальний конектор (арт. 714/R), або в вузол байпасу (арт. 714, рис. 4).

Зображення Змішувальні групи Heat-PEX Рис. 3. Змішувальні групи (арт. 711, 712)

Змішувальні групи із термозмішувальним клапаном (арт. 712, рис. 3) оснащені клапаном з Kvs 3,2, та можуть змішувати температуру до 43°С. Група не потребує додаткових елементів та буде коректно працювати відразу після монтажу.

Зображення Вузол байпасу IVR Рис. 4. Вузол байпасу (арт. 714)

Для підключення до колектора в обох групах використовуються фітинги діаметром 1", який складається із муфти з кінцевим різьбленням та швидкороз'ємною накидною гайкою з діаметром 3/4" (т. з. «американка»).

Насос у змішувальних групах встановлюється між колекторними балками, що дозволяє мінімізувати розміри колекторної шафи. Також змішувальний вузол оснащений двома шаровими кранами, що дозволяє у випадку потреби проводити обслуговування або заміну насоса без зливання рідини із системи.

Байпас для змішувальної групи (арт. 714)

Головна відмінність байпасу для змішувальної групи (рис. 4) – це наявність двох елементів, які зазвичай не встановлюють на значно дешевших продуктах: мікрометричний клапан, який дозволяє регулювати проток крізь байпас в залежності від потреби, а також запобіжний термостат з максимальною температурою 50°С (дозволяє вимкнути насос та запобігти потраплянню температури вище 50°С у контур підлоги у випадку аварії).

Термостатичні та запірні клапани

Для підключення радіаторів компанія Heat-PEX пропонує лінійку термостатичних та запірних клапанів, а для радіаторів із вбудованими термобуксами Н-подібні запірні клапани.

Термостатичні клапани виготовляються у трьох моделях: прямі, кутові та осьові (арт. 566, 567, 570, рис. 5). Перевага останніх у тому, що термоголовка направлена вздовж радіатора та під час експлуатації не виступає за межі приладу, отож вона не заважає шторам або жалюзі.

Зображення Термостатичні клапани IVR Рис. 5. Термостатичні клапани (арт. 566, 567, 570)

Окрему увагу слід звернути на наявність в лінійці термостатичної арматури клапанів із попереднім налаштуванням, що не зовсім характерно для італійських виробників. Дані клапани можна використовувати в великих або розгалужених системах з радіаторами різних розмірів, а наявність попереднього налаштування дозволить дуже легко збалансувати цю систему.

Запірні клапани для радіаторів виготовляються у двох моделях: прямі та кутові (арт. 551, 553, рис. 6. Для простоти та естетичності монтажу при підключені до радіаторів всі клапани (запірні та термостатичні) обладнані спеціальним ущільненням із гуми EPDM, що дозволяє виконувати з’єднання легко та без додаткових ущільнюючих пристосувань.

Зображення Запірні клапани IVR для радіаторів Рис. 6. Запірні клапани для радіаторів (арт. 551, 553)

Н-подібні запірні клапани (арт. 753, 755) використовуються для підключення радіаторів із вбудованими термобуксами (рис. 7). Виконуються у двох варіантах: підключення з підлоги та зі стіни. Другий варіант, не дивлячись на його підвищену складність, є частіше застосованим з огляду на дизайн та експлуатацію.

Зображання Н-подібні запірні клапани IVR Рис. 7. Н-подібні запірні клапани (арт. 753, 755)

Крім арматури для «теплої підлоги» та радіаторного опалення компанія Хітпекс пропонує великий асортимент арматури для систем опалення та водопостачання – це такі елементи, як зворотні клапани, фільтри, а також дві лінійки шарових кранів.

Кульові крани Evermid

Лінійка Evermid (рис. 8) являє собою стандартно прохідні кульові крани, які здатні витримувати максимальний тиск до 40 бар, та температури від –10 до +150°С. Крани виготовляються із латуні CW617 N та мають нікельоване покриття.

Зображення Кульові крани IVR типу Evermid Рис. 8. Кульові крани типу Evermid

В лінійці представлені моделі із різьбовим з’єднанням: ВВ (арт. 918), ВЗ (арт. 919) та ЗЗ (арт. 920) в діаметрах від 1/2" до 2".

Ручки на кранах бувають двох видів: – сталеві зі спеціальним теплоізоляційним покриттям та типу «метелик» зі алюмінію.

Кульові крани Everlast

Лінійка Everlast (рис. 9) представляє повнопрохідні кульові крани, які здатні витримувати максимальний тиск до 50 бар та температуру від –20 до +150°С. Крани виготовляються із латуні CW617 N та мають нікельоване покриття.

Зображення Кульові крани IVR типу Everlast Рис. 9. Кульові крани Everlast

В лінійці представлені моделі із різьбовим з’єднанням: ВВ (арт. 954), ВЗ (арт. 956) та ЗЗ (арт. 957) з діаметрами від 1/2" до 4". Крім того, в лінійку повнопрохідних кранів входять прямі (арт. 060) та кутові (арт. 961) кульові крани з «американкою» діаметром від 1/2" до 1" 1/4. Ручки на кранах бувають двох видів: – сталеві із спеціальним теплоізоляційним покриттям та типу «метелик» зі алюмінію.

Однією із переваг шарових кранів для Heat-PEX є ущільнення штока ручки крана. В обох рядах моделей IVR, що виготовляються для Heat-PEX – це латунний шток із подвійним ущільненням за допомогою круглого кільця із NBR та прокладки із PTFE. При необхідності даний шток можна розібрати та замінити ущільнюючі елементи, що позбавить необхідності міняти кран повністю.

Таким чином, арматура з маркою Heat-PEX – це перевірена часом якість виробництва, досконалість конструкції та надійність, якій можна довіряти.

ВФ «ХІТПЕКС УКРАЇНА»

03067, м. Київ, вул. Олексія Тихого, б. 104, оф. 309
Телефони:
Київстар: 098 022-3009
Водафон: 099 022-3009
E-mail: info@heat-pex.ua
www.heat-pex.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 3 812


Залишити коментар

Telegram