Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Рекуператор для квартири

«Акватерм Київ 2023» – виставка незламності інженерного ринку України

Незважаючи на війну в Україні та постійні ракетні обстріли, 16–18 травня в Києві відбулася 24 спеціалізована виставка «Акватерм Київ» під гаслом «Незламні. Нескорені. Незалежні». Організатори доклали максимальних зусиль, щоб представити відвідувачам технічні рішення та новинки провідних галузевих компаній. Головною метою цьогорічної виставки стало створення умов для пошуку найкращих рішень для економії енергоресурсів та відбудови України

Напередодні заходу Київ зазнав однієї із масованих ракетних атак, проте 16 травня о десятій ранку виставка відчинила свої двері для гостей та учасників. Редакція AW-THERM відзначила щільний потік відвідувачів. Як згодом з’ясувалося, 31% з них завітали на виставку вперше. Це свідчить про зацікавленість сучасними інженерними технологіями. Серед відвідувачів були присутні дилери, монтажники, проєктувальники, архітектори, будівельники, представники муніципалітетів та органів місцевого самоврядування.

«Акватерм Київ 2023»: експозиція

Зображення виставка «Акватерм Київ 2023»: експозиція

Цього року виставка вмістилася лише в одному павільйоні, проте за рахунок компактного розміщення тут було на що подивитися. Крім того, деякі великогабаритні експонати – басейни, модульна котельня та станція водоочищення – традиційно були розміщені перед входом до виставкового центру.

Одним із центральних на виставці став стенд сайту для споживачів природного газу 104.ua. Тут було представлено опалювальне обладнання низки відомих брендів. Наприклад, побутові настінні котли Ariston, Demir Dokum, E.C.A., Termet, датчики угарного газу та ін.

В числі теплогенераторів – настінні конденсаційні котли Rendamax модульної конструкції, потужністю майже 200 кВт. Обидва їхні теплообмінники виготовлено з нержавіючої сталі. Використовуються насоси з частотним регулюванням. Автоматика надає можливість керувати ти об'єднувати до восьми котлів у каскаді. Тобто загальна потужність котельної може сягати 1,6 МВт.

Відео. Конденсаційний котел Rendamax на виставці «Акватерм Київ 2023»

Українські виробники представили в широкому асортименті твердопаливні, а також традиційні газові котли. Йдеться про бренди Atem, Kordi, Fenix, Warm Line та ін.

Відео. Виставка «Акватерм Київ 2023»: огляд

Ультразвукові лічильники тепла та води продемонструвала українська компанія «Семпал».

Потужні газові пальники можна було побачити на стенді відомої італійської компанії Riello.

Також було представлено чимало стендів із насосним обладнанням, зокрема, компанія «ВІТАП» презентувала новинку від іспанського виробника професійної автоматики для насосів – перетворювач частоти COELBO SPEEDBOX. Він розрахований на використання з насосами потужністю від 18 та 22 кВт.

Відео. Насосні станції та автоматика на вистаці «Акватерм Київ 2023»: огляд новинок

На додаток до насосів компанія «Фарт Пром» запропонувала електрогенератори.

Великою зацікавленістю серед відвідувачів традиційно користувалися стенди з обладнанням, що використовують альтернативні джерела енергії (Altek): тепловими насосами та сонячними панелями. Хоча, треба відмітити, що цього року його було не так багато.

Традиційні учасники виставки «Акватерм Київ» – вітчизняні виробники вентиляційного обладнання VENTS та Prana – представили стінові провітрювачі з рекуперацією тепла. Крім того, в експозиції було присутнє сервісне обладнання для обслуговування систем кондиціонування повітря.

Зображення Прана на вистаці Акватерм Київ 2023

На виставці також широко були представлені компанії, які займаються очищенням води та водопідготовкою (Ecosoft, Nerex, «Енергія Води»). Зокрема компанія Ecosoft продемонструвала модульну систему очищення води продуктивністю від 40 до 200 м3 на добу. Вона призначена для аварійного забезпечення населення питною водою в надзвичайних ситуаціях в разі відсутності централізованого водопостачання. Станція оснащена насосами Grundfos, системою механічних фільтрів грубої та тонкої очистки і мембраною зворотного осмосу. Передбачене знезараження реагентами або ультрафіолетом. Роботою станції керує автоматика, яка дозволяє організувати віддалений контроль та управління.

Відео. Модульна станція очистки води на вистаці «Акватерм Київ 2023»: огляд

Польська компанія Tweetop, відома на українському ринку завдяки партнерству з підприємством «СП УДТ» та мережою сантехмаркетів «Інсталятор» щодо теплових насосів, представила на виставці металопластикові трубні системи для опалення та водопостачання. Закордонні гості попри небезпеку приїхали в Україну та продемонстрували на виставці металопластикові труби та фітинги діаметром від 10 до 75 мм для прес-з’єднань. Компанія також планує постачати в Україну системи зі з`єднанням на натяжній гільзі. Крім того, продемонстрували полімерні труби для «теплої підлоги» діаметром 16 – 20 мм. Також на стенді Tweetop були представлені теплові насоси і системи вентиляції з рекуперацією тепла.

Відео.Tweetop на виставці «Акватерм Київ 2023»: огляд

Труби, фітинги з поліпропілену продемонструвала німецька компанія Aquatherm та ін.

Один із європейських лідерів виробництва інженерних систем компанія REHAU цього року представила продукцію бренду сантехніки MEPA. Йдеться зокрема про системи прихованого монтажу nextVIT для унітазів, умивальників та пісуарів.

Відео. Компанія REHAU презентує MEPA на виставці «Акватерм Київ 2023»

Модульна котельня торговельної марки «Колві» потужністю 8 МВт була розміщена відкритому майданчику. Всередині неї можна було побачити насоси Wilo, систему водопідготовки та два вбудованих газових котла з пальниками Unigas.

Відео. Модульна котельня на виставці «Акватерм Київ 2023»: огляд

Зображення стенд AW-Therm на виставці Акватерм Київ 2023

Медіаресурс AW-THERM – постійний партнер і учасник «Акватерм Київ» – також розмістив свій стенд. Дякуємо всім читачам, що завітали до нас.

«Акватерм Київ 2023»: ділова програма

Зображення ділова програма на вистаці "Акватерм Київ 2023"

У рамках виставки відбулося 11 заходів формату конференцій та презентацій, на яких загалом виступили 45 спікерів. Тематика заходів в основному стосувалася відбудови України з акцентом на енергетичну безпеку.

До прикладу, на конференції «Відбудова водопровідно-каналізаційної галузі України» зібралися керівники водоканалів. Вони розібрали реальні кейси на прикладі «Миколаївводоканалу», який через бойові дії постраждав від наповнення мереж морською водою.

На іншому заході розглядали, на прикладі розвинених країн, доцільність збереження у деяких регіонах централізованого теплопостачання.

Форум відбудова в дії

Відбувся також форум-практикум «Відбудова в дії», де розглядали перспективи відновлення міст України, зокрема Ірпеня, Житомира, Тростянця та Миколаєва. Зібралися представники 200 громад з усіх регіонів, включаючи зруйноване місто Бахмут.

Був проведений також захід з інвестиційних питань та форум для професійних монтажників.

Зображення форум для професійних монтажників

Крім того, на гостей «Акватерм Київ 2023» чекав розіграш корисних подарунків від учасників виставки із загальними призовим фондом 300 тис. грн.

Виставка «Акватерм Київ 2023»: підсумки

Протягом трьох днів роботи «Акватерм Київ 2023» виставку відвідало, за даними організаторів, понад 9 тис. осіб. Це більше, ніж очікувалося, і загалом є досить високим показником, якщо брати до уваги, що захід проходив під час повномасштабної війни.

Відео. Підсумки виставки «Акватерм Київ 2023» від організаторів: прямий етер

Особливістю цьогорічної виставки стало збільшення частки комерційних та напівпромислових систем, що свідчить про потребу у відновленні комунальної інфраструктури.

Наступна ювілейна 25-та виставка «Акватерм Київ» відбудеться 14 – 16 травня 2024 року.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 172


Залишити коментар

Telegram