Три ефективних рішення для опалення і ГВП

Зростаючі галопуючими темпами тарифи на енергоносії – газ і та електроенергію, – виводять на перше місце при виборі систем опалення та гарячого водопостачання питання енергозбереження. Розуміючи це, провідні виробники теплотехніки передбачають в своїх пропозиціях на ринку не лише енергоефективне обладнання, а й відповідні схеми його підключення. Розглянемо їх на прикладі рішень компанії «Арістон Термо Україна»

Застосування належних сучасних схем підключення опалювального обладнання є таким же важливим у питанні досягнення бажаного рівня енергоефективності, як і використання техніки з високим коефіцієнтом корисної дії (ККД). Адже, при неправильному проектуванні і монтажі, навіть найкращі котел чи водонагрівач можуть споживати енергоносіїв більше, ніж передбачалося.

З огляду на це, українське представництво одного з провідних європейських виробників опалювального обладнання компанії Ariston розробило ряд рішень, що дозволяють досягти високої енергоефективності при достатньому рівні комфорту і надійності.

Розглянемо їх за принципом: від простого – до складного.

РІШЕННЯ №1. БАЗОВЕ

Базове рішення передбачає застосування двоконтурного котла, який забезпечує підігрів води для гарячого водопостачання (ГВП) та опалення в погодозалежному режимі (рис. 1). Для віддаленого доступу до налаштувань і регулювання роботи устаткування використовується вбудований модуль зв`язку Wi-Fi. Це дозволяє управляти системою зі смартфона або планшета.A_1

Рис. 1. Монтажна схема енергоефективного базового рішення Ariston

Дана схема призначена для застосування в квартирах або будинках площею до 160 м2. Вона вирішує питання нагріву води для побутового використання і обігріву приміщення за допомогою радіаторів чи «теплої підлоги». Все це дозволяє здійснити газовий котел Ariston AlteasX (рис. 2).

Дані настінні моделі теплогенераторів мають наступні основні технічні характеристики: максимальна потужність від 28 до 38 кВт в залежності від моделі, коефіцієнт корисної дії – понад 93%. Котли адаптовані для роботи при низькому вхідному тиску газу (до 5 мбар) і води, стійкі до перепадів напруги і низьких вуличних температур.

Енергоефективність агрегатів досягається шляхом плавного регулювання потужності, а також наявністю повністю модульованого насоса (до 30% економії електроенергії).A_2

Рис. 2. Газовий котел Ariston AlteasX

Для управління системою опалення та гарячого водопостачання, центральним елементом якої є котел AlteasX, використовується пульт Sensys. З його допомогою здійснюється повний контроль за роботою обладнання, регулювання температури, добове і тижневе програмування режимів опалення.

Крім того, для погодозалежного управління використовується датчик зовнішньої температури повітря, а для відводу продуктів згоряння – комплект для коаксіального димоходу ø60/100 з коліном.

РІШЕННЯ №2. РОЗШИРЕНЕ

Розширене рішення (рис. 3) передбачає використання двоконтурного котла Ariston AlteasX (чи будь-якого іншого котла серії X або Premium EVO) та гідравлічного модуля MGM II EVO. Таке поєднання дозволяє організувати не тільки високотемпературну (радіаторну) систему опалення і гаряче водопостачання, а й низькотемпературний контур опалення «тепла підлога». Використання даного рішення можливо є, як у квартирах, так і в приватних будинках площею до 350 м2.

Гідравлічний модуль MGM II EVO оснащений енергоефективними насосами. Він швидко монтується, працює за принципом автоматичного налаштування Plug&Play і не вимагає попередньої або додаткової збірки. Модуль включає в себе автоматичний повітряний сепаратор, запірну арматуру для підключення до котла та системи опалення, модульовані насоси для першої (прямої) і другої (зі змішувачем) зони, зворотні клапани, гідравлічну стрілку.

Можливий як навісний, так і прихований монтаж.

Нагрівання води для ГВП відбувається у вторинному контурі котла.

Роботою системи можна управляти як і з сенсорної панелі котла, так і з пульта Sensys. Він (або цифровий датчик температури) також застосовується для керування одним із кількох контурів опалення. Для досягнення високої енергоефективності передбачено погодозалежне управління.

Таким чином, повна комплектація схеми, у відповідності з рішенням №2, включає: котел Ariston (серії X або Premium EVO), пульт Sensys, датчик вуличної температури, комплект для коаксіального димоходу ø60/100 з коліном, модуль MGM II EVO, датчик кімнатної температури.A_3

Рис. 3. Монтажна схема енергоефективного розширеного рішення Ariston

РІШЕННЯ №3. КОМПЛЕКСНЕ

Дане енергоефективне рішення (рис. 4) включає використання в одному комплексі одноконтурного котла та геліосистеми. При цьому функціонує три контури опалення і контур гарячого водопостачання. Забезпечується погодозалежне управління.

Схема призначена для застосування переважно в приватних будинках (оскільки необхідна установка сонячного колектору) площею до 350 м2.A_4

Рис. 4. Монтажна схема енергоефективного комплексного рішення Ariston

Нагрівання теплоносія в системі відбувається в погодозалежному режимі за допомогою котла AlteasX, а розподіл потоків для контурів опалення – за посередництвом гідравлічного модуля MGZ III EVO.

Модуль працює за принципом Plug&Play і не вимагає попередньої або додаткової збірки. Його конструкція включає модульовані насоси зі змішувальними клапанами для кожного контуру, зворотні клапани, гідравлічну стрілку, електричний блок управління.

Нагрів гарячої води для санітарно-побутових потреб відбувається в баку непрямого нагріву Ariston Kairos Macc (рис. 5).

Теплоносій від геліоколекторів подається в теплообмінник у вигляді змійовика, розташований в нижній частині ємності. У разі необхідності, наприклад, при недостатності сонячних променів, відбувається догрів гарячої води у верхньому теплообміннику. Сюди подається теплоносій від газового котла.

A_51 Бак непрямого нагріву Kairos Macc випускається в типорозмірах на 150, 200 або 300 л і забезпечений всім необхідним для функціонування, крім розширювального бака і теплотраси, що підбираються залежно від параметрів конкретного об'єкта. Для захисту від корозії застосовується вбудована активна система ProTech.

Використання сонячної енергії в даному рішенні дозволяє істотно скоротити витрати на традиційні енергоносії при нагріванні води для ГВП. Для використання природного ресурсу застосовуються пласкі геліоколектори Ariston Kairos XP 2.5-1 V з абсорбером із алюмінієвої пластини з селективним покриттям. Пристрої можна встановлювати на різних типах покрівлі, а також на землі. Передбачено швидке підключення трубопроводів без застосування інструментів.

Загалом вся система опалення і ГВП керується за допомогою з пульта Sensys і цифрових датчиків температури (зовнішнього та кімнатного).A_5

Рис. 5. Бак непрямого нагріву Ariston Kairos Macc

Резюме

Таким чином, ми розглянули три сучасних варіанти організації системи опалення та ГВП. Дані рішення підходять як для невеликої квартири, так і для приватного будинку площею до 350 м2. У всіх них застосовуються прогресивні способи управління в залежності від погодних умов, насоси з регулюванням частоти обертів та ін. Важливим моментом є те, що всі основні складові поставляються з одних рук – від єдиного виробника. Це гарантує сумісність і високу надійність роботи системи в цілому. Крім того, високий ККД кожного з окремих компонентів при використанні в комплексі помножує ефект енергозбереження.

ТОВ «АРІСТОН ТЕРМО УКРАЇНА»
Тел.: +380 44 496 25 18 (секретар)
Тел.: +380 44 496 25 15 (сервіс)
www.ariston.com/ua/

Больше важных статей и новостей в Telegram-канале AW-Therm. Подписывайтесь!Оставьте комментарий

Telegram