Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Промислові геліосистеми в Україні: досвід Buderus

Використання сонячної енергії для виробництва теплової енергії для систем опалювання та ГВП продовжує зростати не тільки в усьому світі, а також в Україні. Це стосується не лише використання сонячного тепла для приватного сектору, але й у промислових масштабах. Відтак світові лідери теплотехнічної галузі все більше впроваджують різноманітні проекти зі встановлення сонячних колекторів

Buderus_1 До числа таких компаній належить і Buderus, яка вже багато років втілює проекти з використанням сучасних сонячних технологій. До складу компанії сьогодні входить декілька заводів з виробництва обладнання для опалювальних систем. Вони розташовані на території Німеччини та Нідерландів, а також є 17 дочірніх підприємств в різних країнах світу. В Україні представництво Buderus плідно працює з 2005 року з філіями у Києві, Одесі, Дніпрі та Львові.

За цей час підрозділ компанії Buderus Україна реалізував цілу низку сонячних проектів. Наприклад, в одному з найкращих спортивних комплексів Харкова «Тетра Фітнес-клуб» нещодавно було проведено реконструкцію системи опалення. Старі котли було замінено двома каскадами з 11 конденсаційних котлів Buderus Logamax Plus GB162 V2, загальною потужністю 1100 кВт. Крім того, на об’єкті встановлено геліосистему з 20 колекторів Logasol SKN 4.0, що призначена для нагріву басейну, приготування гарячої води та підтримки опалення. А в найближчий час ця геліосистема буде розширена до 50 сонячних колекторів!

Переобладнали фахівці Buderus і котельню міської поліклініки № 9 у м. Маріуполі. Тут у межах держпрограми підвищення енергоефективності теплопостачання була проведена модернізація опалювальної установки. До існуючого газового котла було під’єднано геліополе з 77-ми потужних сонячних колекторів Buderus Logasol SKS 4.0. Відтак запатентована технологія конструкції герметичних пласких геліоколекторів Logasol SKS 4.0 (η0 =85,1%) забезпечує високий коефіцієнт використання сонячної енергії. Акумулятор теплової енергії об'ємом 18 м3 накопичує вироблену геліосистемою теплову енергію для ГВП. За рахунок цього споживання газу в неопалювальний період скоротилося більш ніж на 70 тис. м3 та на 30% в цілому за рік.

У 2013 році фахівці Buderus провели модернізацію заводу металоконструкцій «Стальтех» (м.Бровари) із застосуванням технології використання сонячної енергії. Цей завод побудований на території, де немає доступу до газової магістралі, а для опалення встановлені твердопаливні котли. Для забезпечення підприємства гарячою водою влітку та для економії витрат на пласкому даху адміністративного корпусу встановлено 30 пласких сонячних колекторів Buderus Logasol SKN 4.0. Для накопичення нагрітої води було встановлено чотири баки непрямого нагріву Buderus Logalux SU об'ємом 1000 л кожний. Ступінь попереднього нагріву має обсяг 2000 л і виключає проміжний теплообмінник геліоконтуру, що значно збільшує ефективність теплопередачі.

В Україні є всі можливості для реалізації різноманітних рішень ефективного застосування геліосистем у промисловості та комунальному секторі. Цьому сприяє тенденція до зростання цін на енергоносії та зменшення вартості обладнання для геліосистем. Чималий практичний досвід монтажу та експлуатації сонячних колекторів забезпечує високу надійність при використанні геліосистеми.

Представництво Buderus в Україні

02152, пр. П. Тичини, 1-В
ТОЦ «Silver Breeze», оф. А701
Тел: (044) 390-71-93
E-mail: info@buderus.ua
https://www.buderus.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 4 258


Залишити коментар

Telegram