Друзі, донедавна у вас була можливість читати друкований журнал AW-Therm, єдине в Україні видання у сфері HVAC.

Ми намагалися просто і доступно пояснювати управління мікрокліматом житлових і службових приміщень через розумні інженерні системи. Наш журнал був настільним посібником для монтажників, головних інженерів, проектувальників, керівників, менеджерів з продажу інженерного обладнання, забудовників та всіх, хто цікавиться темою.

Повномасштабна агресія росії змусила припинити випуск друкованого AW-Therm. Проте, наш медіаресурс продовжує свою роботу в електронному форматі на сайті та в соцмережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Тематика опалення, енергоефективних технологій, водопостачання, кондиціювання, вентиляції, автоматики та систем віддаленого контролю залишається важливою і потрібною. Ми прагнемо зробити її доступною для кожного, хто хоче покращити свій дім у Вільній Україні.

AW-Therm продовжує пропонувати цікаві інженерні рішення та новинки ринку HVAC, які важливо знати і вивчати. Якщо наша робота корисна вам, підтримайте українське видання AW-Therm донатом, щоб отримувати актуальну інформацію про світовий і український інженерний ринок.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Низькотемпературна система опалення у поєднанні з енергоефективним обладнанням для генерації теплоти

Сучасне обладнання для систем опалення, охолодження та приготування гарячої води стає домінуючим на ринку України. При цьому все більше споживачів віддають перевагу енергоефективному обладнанню, яке легко поєднується один з одним, охоплює багато функцій та має якісне регулювання

В залежності від існуючого, або можливого джерела теплоти наявні різні технічні рішення щодо поєднання низькотемпературної підлогової опалювальної системи з тепловими генераторами. При можливій роботі системи від природного газу сучасним рішенням буде застосування конденсаційного котла в якості джерела тепла, а при її роботі від електроенергії можливе застосування теплового насосу на нагрівання води.

Поєднання низькотемпературної підлогової опалювальної системи з конденсаційним котлом

Газові конденсаційні котли є одними з найекономічніших та найефективніших опалювальних агрегатів. Особливості конденсаційних котлоагрегатів робить їх беззаперечними лідерами серед інших теплогенераторів. Це і суттєва енергоефективність, порівняно із традиційним газовим обладнанням (на 20–30%); низька емісія оксидів сірки, азоту, вуглецю при згорянні газу, порівняно з іншими видами органічного палива; високий ККД, що використовує «приховані» природні ефекти та рекуперацію.

Представлені в Україні конденсаційні настінні котли BAXI характеризуються сучасним дизайном, високим рівнем комфорту та якості за доступну ціну.

Конденсаційний настінний газовий котел BAXI LUNA CLASSIC має розміри 700x395x285 мм, що полегшує його установку в обмеженому просторі. Котел буває одноконтурним з максимальною споживаною потужністю 24 кВт, та двохконтурним, потужністю 24 кВт та 28 кВт. Клас енергоефективності на опалення та ГВП – А.

Зображення Конденсаційний настінний газовий котел LUNA CLASSIC

Застосування конденсаційного газового котла як джерела теплопостачання для підлогових систем опалення є актуальним рішенням, оскільки котли характеризуються широким діапазоном температур на опалювальний контур (25...80°С) та на контур гарячого водопостачання (35...60°С). Завдяки системі модуляції, яка адаптує теплову потужність котла до вимог системи теплопостачання оптимізується рівень комфорту в будівлі та здійснюється якісне регулювання температури, залежно від потреби системи підлогового опалення.

Самі підлогові опалювальні системи, які можуть застосовуватися в комплексі з конденсаційним котлом мають основний елемент - трубу, яка виготовляється із поліетилену високої термостійкості PE-RT. Задля запобігання проникненню кисню через товщу стінки всередину системи, труба вкривається спеціальним захисним антикисневим шаром із EVOH.

Саме такими є труби від компанії ТЕСЕ. Цей світовий виробник пропонує труби стандарту SLQ чотирьох типів: PE-Xc, PE-RT, PE-RT/AL/PE та PEMD-Xc. Розміри труб: 12×1,5; 16×2; 17×2; 20×2,25; 25×2,25. Зокрема це труба TECEfloor SLQ PE-RT 5S, в якій шар EVOH розміщений всередині труби, де він захищений від зовнішнього впливу, подряпин і стирання. Максимальні умови застосування по температурі - tмакс - 90°C, по тиску - 6 бар.

Система «теплої підлоги» від теплового насосу з резервним конденсаційним котлом

Поєднання теплового насосу для систем опалення, охолодження та ГВП з системою «теплої підлоги» є енергоефективним та перспективним рішенням для нового будівництва, а також при відбудові та модернізації будівлі. При додатковому застосуванні конденсаційного котла, як резервного джерела теплопостачання, така система характеризується надійною безперебійною роботою та підтриманням пікових температур в системах опалення, а також максимального навантаження на систему ГВП.

Зображення схеми установки конденсаційного котла LUNA DUO-TEC E

В той же час, використання сучасного інженерного обладнання зробить такі системи енергоощадними та легкими у використанні. Тепловий насос ТН EcoHeat Pro (Tweetop) використовується для нагрівання побутової гарячої води в житлових будинках. EcoHeat Pro нагріває холодну воду в резервуарі під тиском. Теплова енергія, що необхідна для нагрівання води, надходить безпосередньо з вентиляційного повітря. Вентиляційне повітря кожного звичайного житлового будинку має температуру взимку +20°C, а влітку ще вище. В таких умовах застосування даного типу насосу є особливо ефективним. Тепловий насос EcoHeat Pro має найсучаснішу систему охолодження та низькообертовий компресор Hitachi з дуже малим рівнем шуму і високим внутрішнім ККД.

Конденсаційний котел LUNA PLATINUM, який може застосовуватися в поєднанні з тепловим насосом, містить теплообмінник та пальник із нержавіючої сталі. Широкий діапазон модуляції 1:10 (1:6 мод. 1.12) забезпечує більшу ефективність і низький рівень шуму. Максимальна споживана потужність двоконтурного котла – 24, 35 кВт. Опалювальна потужність одноконтурного котла – 33; 24,7; 12,4 кВт. Така модель котла може працювати в поєднанні з тепловим насосом.

Котел містить панель управління з підсвічуванням та піктограмами для відображення параметрів та забезпечує дистанційне інтелектуальне керування системою теплопостачання та ГВП. Газове адаптивне управління (GAC) забезпечує автоматичний контроль згоряння. Він може працювати на природному газі, що містить до 20% водню. Також його можна переобладнати на роботу на зрідженому газі і пропані.

Оскільки до вибору системи підлогового опалення потрібно підходити комплексно, система TECEfloor чудово поєднується з тепловим насосом та конденсаційним котлом. При цьому можна отримати комплексне рішення, у якому все продумано до дрібниць.

Система «теплої підлоги» від теплового насосу

Вдалим рішенням для швидкого і якісного влаштування інженерних систем в будівлі є поєднання системи підлогового опалення з використанням теплового насосу. Тепловий насос EcoHeat Pro з ємністю 200L належить до класу енергоефективності А++, а тепловий насос з ємністю 300L отримав клас енергоефективності А+. Максимальна температура побутової гарячої води при роботі самого теплового насоса становить 60°С. Діапазон використання температури всмоктувального повітря змінюється від -7 до +43°С, що робить цей насос універсальним до застосування саме з системою «теплої підлоги». Нагрівальна потужність теплового насоса становить 1,8 кВт.

Зображення конденсаційний котел і тепловий насос схема підключення

Підлогова система опалення на основі труби ТЕСЕ має вдале поєднання з тепловим насосом EcoHeat Pro. Це спрощує процес вибору компонентів, особливо коли є можливість замовити обладнання в одного постачальника.

Зображення труба TECEfloor

Отримати технічну консультацію та придбати обладнання для низькотемпературної системи опалення, у поєднанні з застосуванням теплового насосу та конденсаційного котла, можна звернувшись до компанії «СП УДТ». Компанія є офіційним представником продукції, та може надати всю технічну інформацію з приводу особливостей та придбання конденсаційних котлів, теплових насосів та іншу додаткову інформацію.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 130


Залишити коментар

Telegram