Агресія російської федерації змусила редакцію припинити випуск друкованого журналу AW-Therm – єдиного в Україні видання у галузі HVAC.

Медіаресурс продовжив роботу в електронному форматі – на сайті та у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Telegram, YouTube, TikTok.

Якщо Ви вважаєте нашу роботу корисною, бажаєте надалі читати найактуальнішу інформацію зі світового та українського інженерного ринку, просимо підтримати спеціалізоване українське видання донатом.


Я БАЖАЮ ПІДТРИМАТИ

Мерч AW-Therm інтернет магазин

Умови оптимальної вентиляції в басейні

Як створити належні умови у басейні та на що потрібно звернути увагу при проєктуванні якісної вентиляції?

Зображення вентиляційна установка PoolStar від Aerostar Group Якість вентиляції у басейнах безпосередньо впливає на самопочуття та бажання відвідувачів перебувати в них. Вам навряд чи сподобається проводити час у басейні, якщо у приміщенні буде надмірна вологість або некомфортна температура.

Температура води у басейні

Температура води у басейні, що є оптимальною для людини:

  • у стандартних плавальних басейнах – 22°C;
  • у навчальних плавальних басейнах – 23-26°C;
  • у басейнах медичного призначення – 26-28°C;
  • в індивідуальних плавальних басейнах – 24-28°C;
  • у дитячих басейнах – 28-30°C.

Температура повітря в басейні повинна бути на 2-3°C вище температури води.

Під час випаровуванні вологи з поверхні шкіри відбувається додаткове відведення тепла й виникає відчуття холоду. Чим менше людина рухається у басейні, тим менше тепла виділяє її тіло. До речі, підвищення температури води в басейні на 1°C до температури повітря може збільшити рівень випаровування на 15-20%.

Вологість повітря у басейні

Підвищена вологість – питання, яке турбує всіх проєктувальників басейнів. Вимоги до вологості повітря у басейні висуваються такі ж, як й до вологості в інших приміщеннях.

Висока відносна вологість повітря викликає відчуття задухи. Вона знижує випаровування через шкіру та обмежує регуляційні можливості організму з підтримки температури тіла. Занадто низька вологість теж неприпустима: вона призведе до висихання слизових оболонок людини.

Щоб підтримувати комфортні умови та оптимальний рівень випаровування води, значення вологості у приміщенні басейну повинно становити 50-60%. За таких умов при температурі повітря 28-30°C температура точки роси знаходиться між 16°C й 21°C.

Чи можна зменшити енерговитрати у басейні?

Коли у басейні немає людей, кількість вологи, що утворюється, знижується на 25-35%, проте навантаження на устаткування зберігається. Кількість вологи можна знизити, якщо використовувати покриття поверхні води.

Температурний режим у басейні потрібно підтримувати постійно. Якщо у басейні зменшити вночі температуру повітря, випаровування з поверхні басейну збільшиться.

Також цілодобово треба підтримувати циркуляцію повітря. Вимкнення осушувача лише на півгодини призведе до зростання відносної вологості до 80-85%.

Енерговитрати можна зменшити, якщо припинити подачу свіжого повітря, знижуючи вологість у режимі рециркуляції. Звичайно, також можна використовувати зовнішнє повітря, якщо дозволяють погодні умови.

Якість повітря у басейні

Зображення витрата повітря Зазвичай у басейнах, де є проблеми з вологістю та температурою, якість повітря теж незадовільна.

Склад та стан повітря – співвідношення кисню й вуглекислого газу, випаровування, запахи, рухливість, розшарування повітря – регулюється системою вентиляції. Люди, які знаходяться в приміщенні басейну, зазвичай роздягнені, отже тепло, волога й запахи від них виділяються доволі інтенсивно.

Для забезпечення санітарно-гігієнічних вимог у воду басейну додаються хімікати, які нейтралізують органічні речовини та мікроорганізми. Ці хімікати можуть викликати забруднення повітря, а воно спричиняє подразнення шкіри та слизових оболонок у плавців.

Тому потрібна вентиляція, яка забезпечує усунення хімічних випаровувань з поверхні води.

Щоб підтримувати прийнятну якість повітря рекомендується забезпечити інтенсивність повітрообміну з коефіцієнтом вентиляції 2,4 л/сек на 1 м2 площі басейну, включаючи площу навколишньої підлоги.

Для підтримки якості повітря потрібно підтримувати правильний повітророзподіл.

Спеціальне вентиляційне обладнання для ефективної вентиляції в басейнах

Приклад ефективного обладнання для вентиляції в басейнах – це PoolStar від Aerostar Group – це спеціальні установки для осушення та вентиляції повітря у приміщеннях з інтенсивним вологовиділенням.

Установка PoolStar успішно працює у спорткомплексі котеджного містечка Green Hills (с. Віта Поштова), ФЦ «Вертикаль» (м. Одеса), WISH AQUA&SPA RESORT (с. Вишеньки), спорткомплексі Spotlife у Львові, Spotlife у ТРЦ Retroville (м. Київ), у плавальному басейні «Купава» (м. Бровари).

Установки PoolStar виробляються у різних модифікаціях, тому ідеально підходять для використання у басейнах всіх типів та аквапарках. Стандартний модельний ряд лінійки представлений одинадцятьма типорозмірами, як показано на діаграмі.

Установки PoolStar мають істотні переваги, за які їх обирають проєктувальники:

  • захист від корозії, цвілі та грибка;
  • подвійна ефективність, яка забезпечується спільною роботою пластинчастого рекуператора та теплового насоса;
  • корпус та внутрішні панелі з високоякісної сталі, покриті антикорозійною порошковою фарбою, для запобігання руйнуванню в агресивному середовищі, де відбувається постійний контакт з вологим повітрям;
  • енергоощадний режим експлуатації. Установки оснащені комплектом автоматики, яка інтегрується в єдину систему управління та диспетчеризації об’єкта.

Залежно від теплофізичних характеристик приміщення, автоматика підбирає оптимальний енергоощадний режим експлуатації. Вбудована автоматика PoolStar дозволяє налаштувати агрегат на режими роботи: основний режим «зима», «зима min», «активне осушення», «швидкий нагрів», «літо», «літо +», «літо ++» (додаткова опція), та при цьому економити електроенергію. На схемах показані потоки рекуперації в різних режимах.

Зображення схеми роботу вентиляційної установки для басейнів Стандартна комплектація установки PoolStar містить:

  • епоксидований водяний нагрівач. Алюмінієво-мідний теплообмінник включається в роботу при експлуатації взимку. В режимі повної рециркуляції забезпечується швидкий прогрів приміщення після чергового або нічного режиму роботи;
  • кишеньковий фільтр. Чим чистіше повітря, тим вище коефіцієнт теплообміну та ККД всього агрегату. Клас очищення ISO 16890 – ePM10. ePM2.5. ePM1. Температура робочого середовища – до 80°C;
  • рекуператор з епоксидним покриттям. Система рекуперації дозволяє повторно використовувати енергію відпрацьованого повітря з приміщення для підігріву та охолодження повітря з вулиці. Загальне енергоспоживання зменшується на 60%. ККД рекуператора – до 85%, залежно від типорозміру й параметрів роботи;
  • тепловий насос в установці дозволяє використовувати електричну й теплову енергію для осушення та нагрівання максимально ефективно (COP = 3,6). Не потребує виносного компресорно-конденсаторного блоку. Секція теплового насоса осушує та підтримує задану температуру повітря;
  • високоефективний теплообмінник ТПУ «Фреон-Вода». Має два контури: в одному циркулює вода з басейну, через інший – проходить гарячий газ, який після конденсації передає тепло водяному потоку. Може бути вбудований в систему ГВП для попереднього нагріву води. Компактний пристрій має мінімальні внутрішні об’єми, високий робочий тиск, самоочищення робочих поверхонь та низький опір.

Для приміщень з обмеженим простором виробник пропонує спеціальне енергоефективне виконання припливно-витяжного агрегату з тепловим насосом, але без пластинчатого рекуператора, а також припливного агрегату з тепловим насосом та камерою змішування.

Також можливе виконання з електричним калорифером. Пофарбувати установку можна у будь-який колір RAL.

При будівництві басейну потрібно врахувати безліч деталей. Обираючи вентиляцію, можна покластися на обладнання від Aerostar Group. Кваліфіковані менеджери допоможуть підібрати обладнання, яке ідеально виконуватиме поставлені завдання.

Завод Aerostar

м. Київ, пр-т Відрадний, 95
E-mail:office@aerostar.ua
www.aerostar.ua

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі та корисні відео на Youtube-каналі та у TikTok.  Долучайтесь!

Переглянуто: 2 601


Залишити коментар

Telegram